Porady - jak obniżyć rachunki za prąd?

Od 2007 roku każdy może bezpłatnie wybrać alternatywnego dostawcę prądu, ale jak do tej pory zaledwie 0,5% gospodarstw domowych zdecydowało się na taki ruch. Dlaczego warto pomyśleć o zmianie? Bo można nie tylko zaoszczędzić, ale i zyskać dostęp do ciekawej oferty usług dodatkowych w korzystnych cenach.
/ 10.04.2013 06:35

Od 2007 roku każdy może bezpłatnie wybrać alternatywnego dostawcę prądu, ale jak do tej pory zaledwie 0,5% gospodarstw domowych zdecydowało się na taki ruch. Dlaczego warto pomyśleć o zmianie? Bo można nie tylko zaoszczędzić, ale i zyskać dostęp do ciekawej oferty usług dodatkowych w korzystnych cenach.

Porady – jak obniżyć rachunki za prąd?

Umowa o zmianę dostawcy prądu
Zmiana dostawcy energii jest bezpłatna, a wszystkimi formalnościami może zająć się nowy, upoważniony do tego sprzedawca. Na Kliencie, który zdecyduje się na tego typu rozwiązanie, spoczywa wyłącznie obowiązek uregulowania wszystkich należności u dostawcy prądu, z którym był dotychczas związany umową.

Zysk dla Klienta
„Jednym z elementów zachęcających klientów do zmiany dostawcy prądu jest gwarancja ceny. Ochroni nas ona przed ewentualnymi podwyżkami, bo w okresie jej obowiązywania żadna zmiana cennika energii nie będzie nas dotyczyć” – mówi Damian Lindner z Energetycznego Centrum. Oprócz stałej ceny prądu, w ofertach alternatywnych dostawców coraz częściej pojawiają się ciekawe usługi dodatkowe. Korzystanie z nich jest dobrowolne, a firmy prześcigają się w pomysłach i z tej rywalizacji korzyści mogą płynąć do portfela każdego z nas. I tak np. Energetyczne Centrum, jako dodatkową opcję, umożliwia swoim Klientom zakup usług medycznych w renomowanych placówkach sieci medycznej LUX MED. Do tej pory pakiety medyczne w prywatnych placówkach kojarzyły się z dużym wydatkiem, ale w ofertach alternatywnych dostawców ich ceny zaczynają się już nawet od 39 zł miesięcznie.

Włącz oszczędzanie
Dlaczego warto zmienić dostawcę prądu? Po pierwsze można zaoszczędzić, po drugie zyskać dostęp do ciekawej oferty usług dodatkowych w korzystnych cenach. Warto zapoznać się z różnymi ofertami, by wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Tu pomocny może okazać się ogólnodostępny kalkulatora taryf elektroenergetycznych, który z łatwością znaleźć można na stronach Urzędu Regulacji Energetyki.

Kilka dobrych rad
Zmiana dostawcy prądu to pierwszy krok, który może pomóc w obniżeniu rachunków. Nie zapominajmy jednak o dobrych, codziennych nawykach, jak wyłączanie światła w pustym pomieszczeniu, gotowanie zawsze pod przykryciem, czy wyłączanie urządzeń elektrycznych ze stanu stand-by. Wprowadzenie ich w życie, pozwoli zmniejszyć zużycie energii w naszych domach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/28.03.2018 16:18
też uważam, że najlepszym sposobem jest fotowoltaika. Na poczatku byłam sceptyczna jak mąż to zaproponował, ale w sumie... rozmawialiśmy już z kilkoma firmami, najrozsądniejsza wydaje się być ekipa z pvprojekt.com.. jesteśmy już bliżej niż daje podjęcia decyzji o założeniu. a jeszcze gdzie nie wejdę na jakies forum to użytkownicy polecają panele.
/27.03.2017 16:14
moim zdaniem najlepszy spsób to instalcja fotowoltaiczna. rok temu (prawie równy) przyjechali panowie z oze-biomar i położyli nam panele na dachu. o około 40% spadły nam rachunki wiec uważam ze na prawdę było warto :) a wszystko hula bez zarzutu
/11.04.2013 09:32
Muszę się zastanowić nad zmianą dostawcy prądu - moje rachunki są gigantyczne!
POKAŻ KOMENTARZE (2)