Nie męczy i spala mnóstwo kalorii! Dlaczego warto trenować aqua aerobik?

Ten rodzaj aktywności mogą uprawiać wszyscy bez względu na wiek! Nie dość, że przynosi spektakularne rezultaty w kwestii odchudzania i rzeźbienia sylwetki, to na dodatek poprawia kondycję całego organizmu!
Agata Bernaciak / 6 miesięcy temu
Nie męczy i spala mnóstwo kalorii! Dlaczego warto trenować aqua aerobik? fot. Adobe Stock

Aqua aerobik to odmiana aerobiku, która polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń w wodzie. W Polsce zajęcia tego typu znajdziesz niemal na każdym basenie. Zastanawiasz się, czy zacząć trenować aqua aerobik? Nie ma czasu do stracenia! Dzięki tej aktywności schudniesz i stracisz mnóstwo centymetrów w obwodach swojego ciała!

Na czym polega i jakie efekty daje aqua aerobik?

Aqua aerobik to nic innego, jak klasyczny trening grupowy z tą różnicą, że w całości jest wykonywany w wodzie. Ćwiczenia o średniej intensywności doskonale rzeźbią mięśnie, spalają tkankę tłuszczową, poprawiają wydolność organizmu, a także zmniejszają cellulit. To, co wyróżnia aqua aerobik od klasycznych zajęć na siłowni to fakt, że w trakcie ćwiczeń wykorzystywany jest opór wody, co zwiększa wysiłek osoby ćwiczącej. Skutkuje to masą spalonych kalorii i poprawą jędrności całego ciała.

Chcesz dowiedzieć się, jakie efekty w odchudzaniu przyniósł naszym czytelniczkom aqua aerobik? Sprawdź!
Efekty odchudzania dzięki aqua aerobikowi

Dla kogo aqua aerobik?

Aqua aerobik zawsze prowadzi wykwalifikowany instruktor, który podpowiada, jak poprawnie technicznie robić poszczególne ćwiczenia. Właśnie dlatego z tej formy aktywności może skorzystać każda początkująca osoba. Zajęcia trwają około 45 minut i co najlepsze - w ich trakcie nie czujesz zmęczenia!

Ta forma aktywności polecana jest przede wszystkim osobom otyłym, z problemami z kręgosłupem oraz w podeszłym wieku, ponieważ w wodzie obciążenie ciała nie jest tak duże, jak w trakcie ćwiczeń na siłowni. Z tego powodu aqua aerobik można uznać za jeden z najbezpieczniejszych i najmniej kontuzyjnych rodzajów sportu.

Jakie przyrządy są wykorzystywane w trakcie aqua aerobiku?

Tak naprawdę wszystko zależy od trenera. Do najczęściej wykorzystywanych przyrządów należą deski do pływania, poliuretanowe wałki (tzw. makarony), piłki, pasy wypornościowe, a nawet piankowe hantle. Choć są to bardzo lekkie sprzęty, prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero w chwili, gdy musisz ćwiczyć z tymi sprzętami zanurzonymi pod wodą! Gwarantujemy, że zadanie to do łatwych nie należy.

Jakie korzyści dla zdrowia daje aqua aerobik?

  • sprzyja utracie masy ciała
  • zwiększa wydolność organizmu
  • odciąża i zwiększa ruchomość stawów
  • usprawnia krążenie
  • zwiększa gęstość tkanki mięśniowej
  • dotlenia organizm
  • poprawia samopoczucie

Polecamy!

Poznaj najlepsze ćwiczenia dla kobiet!
Aeroby to klucz do szczupłej sylwetki! Dowiedz się, jakie aktywności przyniosą najlepsze rezultaty

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)