Zofia Wichłacz z tytułem europejskiej gwiazdy Shooting Star 2017

Zofia Wichłacz fot. ONS.pl
"Miasto 44", "Powidoki" - w tych filmach wystąpiła Wichłacz i została dostrzeżona przez krytyków filmowych. Rośnie nam gwiazda.
Edyta Liebert / 16.12.2016 10:28
Zofia Wichłacz fot. ONS.pl

Shooting Star to specjalny plebiscyt stworzony przez organizację European Film Promotion (EFP). Jego celem jest wyławianie i promowanie młodych i utalentowanych europejskich aktorów.

Zofia rozświetla ekran pogodnym współczuciem i wewnętrzną energią.

Kandydaturę Zofii Wichłacz zgłosił Polski Instytut Sztuki Filmowej.

- Dziesięcioro uczestników Shooting Stars 2017 wybrano z 26 kandydatów zgłoszonych przez członków European Film Promotion (EFP) - poinformował PISF. - Wyboru najzdolniejszych europejskich aktorów, na podstawie ich dotychczasowego dorobku artystycznego, dokonało międzynarodowe jury, które w uzasadnieniu podkreśliło, że Wichłacz "stąpa bardzo twardo po ziemi" i "rozświetla ekran pogodnym współczuciem i wewnętrzną energią. Zostaje w naszych oczach jeszcze na długo po tym, jak zgasną światła. Nie tylko chcemy patrzeć na nią w przyszłości, jesteśmy po prostu do tego zmuszeni" - podkreśliło jury.

Poza tym, Wichłacz wręcz grzeszy urodą - czerwony dywan jest dla niej stworzony.

Zofia Wichłacz wschodzącą gwiazdą na arenie międzynarodowej

21-letnia aktorka zagrała do tej pory m.in.  Alicję "Biedronkę" w filmie "Miasto 44" Jana Komasy oraz studentkę Władysława Strzemińskiego w "Powidokach" Andrzeja Wajdy. Będzie można ją oglądać także w "Amoku" - kryminale Kasi Adamik.

8 wschodzących gwiazd polskiego kina

Zofia Wichłacz została wyróżniona tytułem Shooting Star jako 5. osoba z Polski. W poprzednich latach doceniono Agnieszkę Grochowską (2007), Agatę Buzek (2010), Jakuba Gierszała (2012) oraz Mateusza Kościukiewicza (2014). Nominacja do tytułu Shooting Star otwiera drogę do międzynarodowej kariery. Żywymi dowodami sukcesu są Rachel Weisz, Danielowi Craigowi, Danielowi Bruehlowi, Carey Mulligan, Albie Rohrwacher, Melanie Laurent, Moritzowi Bleibtreu czy Elenie Anayi. Gratulacje dla Zofii Wichłacz!

 

The Beautiful Ones #zofiawichłacz #miasto44 #warsaw44 #europeangirls #polandgirls

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Gibran Achmad Maulana (@gibrachma)

Źródło: PAP

Redakcja poleca

REKLAMA