X Factor 2 wygrał Dawid Podsiadło!

I wszystko stało się jasne. Panie i Panowie, w drugiej edycji X Factor wygrał Dawid Podsiadło! Zwycięzca zdobył kontrakt płytowy i 100 000 złotych. Czy jego wygrana kogoś zaskoczyła?

I wszystko stało się jasne. Panie i Panowie, w drugiej edycji X Factor wygrał Dawid Podsiadło! Zwycięzca zdobył kontrakt płytowy i 100 000 złotych. Czy jego wygrana kogoś zaskoczyła?

X Factor 2 wygrał Dawid Podsiadło!

Fot. MW Media

Miejsce 1 - Dawid Podsiadło

Miejsce 2 - Marcin Spenner

Miejsce 3 - The Chance

 

Podsiadło przysiadł ze szczęścia

X Factor 2 wygrał Dawid Podsiadło!

Rewelacyjnie zaśpiewał piosenkę "With Or Without You" zespołu U2, lecz nie do końca wykazał się w duecie z Katie Melua. Pisenkarka "przytłoczyła" go swoim głosem i osobowością. Śpiewała większą część utworu, Dawid był jedynie mało zauważalnym tłem dla jej głosu. Być może taki był zamysł na zaśpiewanie ballady "Better than a dream", ale widać było, że on sam nie jest z siebie zadowolony. Uratotwało go jury i wierne grono fanów, które pamiętało, na co go stać. Kuba Wojewódzki powiedział: "Gratuluję chłopaku, jesteś niezwykły (...) Będę tęsknił za tobą, za naszymi rozmowami",  Czesław mówił: "Branża cię nie zepsuje", Tatiana zapewniała, że nadal chce z nim pracować - wszyscy czuli, że Dawid wygra ten program.

 

Dawid pochodzi z Dąbrowy Górniczej, jest tegorocznym maturzystą. Na co dzień śpiewa w zespole „ Curry Heads”. Śpiewa, komponuje, pisze teksty (głównie po angielsku), gra na puzonie, gitarze i pianinie. W planach ma nie tylko kontynuowanie pracy wokalnej, ale także studiowanie anglistyki na Uniwersytecie lub jakiegoś kierunku muzycznego na Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

Od samego początku był faworytem jury. Jego talentu nie odkryto jednak od razu. Trzeba wspomnieć, że Dawid startował już do pierwszej edycji X Facor, ale wówczas się nie przeszedł etapu bootcampu (zapomniał tekstu piosenki Andrzeja Zauchy „Wymyśliłem ciebie”) - jak sam powiedział „wówczas zjadł go stres”. Swoją wygraną pokazał, że nie można się poddawać!

 

Marcin Spenner

X Factor 2 wygrał Dawid Podsiadło!

Romantyczna duża, wrażliwiec, łamacz nastoletnich serc - jak określany był w mediach Marcin Spenner - zajął miejsce drugie. Niezwykle czysto i bardzo emocjonalnie zaśpiewał piosenkę "Do Kołtski" Dżemu. W Duecie z zespołem Prata Vetra (byłym Brainstrom) zaśpiewał lepiej niż jej lider. Jego skryta osobowość, nieśmiałość, małomówność trochę przeszkodziły w głównej wygranej. Mimo to nie odszedł z niczym. Za drugie miejsce otrzymał 50 000 zł, a dalszą współpracę obiecała mu Patrycja Markowska.

 

The Chance

 

X Factor 2 wygrał Dawid Podsiadło!

"Największe zaskoczenie tej edycji", "udany eksperyment" - utworzony "na próbę" zespół zajął miejsce trzecie. Dziewczyny rewelacyjnie zaśpiewały piosenkę "Shoop Shoop Song" Cher, a także całkiem nieźle wypadły z duecie z Amy Macdonalds. Kuba Wojewódzki powiedział nawet: "To wy powinnyście wygrać ten program". Jak zapowiedziały: "Nie będzie: Magdy, Agnieszki i Moniki - nadal będzie The Chance" - zamierzamy nadal ze sobą współpracować i nagrać płytę".

 

Niespodzianki programu

1. Piosenka "Fever" na otwarcie programu w wykonaniu jury: Tatiana Okupnik - wokal, Czesław Mozil - akordeon, Kuba Wojewódzki - perkusja. Tatiana w sukience z odkrytymi plecami (bez stanika) wyglądała kusząco - cudny głos w cudnym ciele!

2. Koszmarny angielski prowadzącego Jarosława Kuźniara - on nie tłumaczył, on zmyślał... Easy english a b c... Prowadzący do podszkolenia!

3. Piosenka końcowa "Move like Jagger" w wykonaniu wszystkich uczestników. Dawid "grał tu główne skrzypce", czyżby wcześniej wiedziano, że to on będzie zwycięzcą programu?

Fot. MW Media

 

Pięknie śpiewa, gorzej się wypowiada. Czy talent wokalny wystarczy, by zrobił karierę?

A co wy o tym myślicie? Czy zasłużył na wygraną?

 

Jeśli byliście fanami Eweliny Lisowskiej, czytajcie: Zaskakujący półfinał X Factor

A także: Fenomen dziewczyny z gwiazdką

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)