Uczestnicy X Factor po programie

Producenci muzycznego show X Factor otworzyli drogę do sławy wielu młodym ludziom. Zobaczmy jak wykorzystali swoją życiową szansę, kiedy zgasły światła reflektorów, a otaczający ich tłum dziennikarzy delikatnie się wycofał.
/ 16.09.2012 06:17

Producenci muzycznego show X Factor otworzyli drogę do sławy wielu młodym ludziom. Zobaczmy czy wykorzystali swoją życiową szansę, kiedy zgasły światła reflektorów, a otaczający ich tłum dziennikarzy delikatnie się wycofał.

Uczestnicy X Factor po programie

Fot. depositphotos.com, mwmedia.pl, facebook.com/Lisowska.Ewelina

Za sprawą mocnych głosów powalili na kolana jury, a później telewidzów. Skromni czy pewni siebie, małomówni, a może wygadani, energiczni czy też spokojnie wykonujący swoją „robotę”? Jaką osobą należy być, aby zrobić karierę? Jaka jest recepta na muzyczny sukces? Zaczęli od precastingów, w których to producenci i reżyser decydowali komu dać przepustkę do kolejnego etapu. Następnie trafili w ręce samych jurorów podczas bezpośredniego starcia w drodze castingów. Jurorska loża miała bardzo trudne zadanie. Bowiem „wielkich” głosów, którym towarzyszył wrodzony urok osobisty mieliśmy na każdym kroku. Nagrodą dla najlepszych był wstęp do „domu jurorów”, gdzie odbył się wybór półfinalistów. Ostatnim etapem były koncerty na żywo. Była to wielka próba dla młodych ludzi, którzy w większości przypadków po raz pierwszy stanęli na wielkiej scenie i poczuli na własnej skórze wielki, medialny szum. A jak poradzili sobie ze „sławą”, która spadła na nich jak grom z jasnego nieba? Jakie zawodowe decyzje podjęli? Czy wykorzystali szansę, którą bez wątpienia dał im program? Co słychać u zwycięzcy pierwszej edycji X Factora? Gienek Loska, a naprawdę – Hienadź Łoska urzekł widzów szczerością i wielką miłością do muzyki. Kontrakt, który tuż po finale podpisał z wytwórnią Sony Music Polska zaowocował płytą - „Hazardzista”. Uliczny grajek z pewnością nie zawiódł grona wiernych fanów. Piosenki z debiutanckiej płyty Gienka doskonale obrazują to, co artysta pokazał w programie. Szczerość i talent - tak najkrócej możemy opisać krążkowy debiut Loski.

 

Posłuchaj efektów pracy zespołu - Gienek Loska Band

Gienek Loska Band - 1.Paszport (Hazardzista 2011) wersja legalna

Gienek Loska Band - 1.Paszport (Hazardzista 2011) wersja legalna

Druga edycja muzycznego show zakończyła się wielkim sukcesem Dawida Podsiadło. Wszystko co muzycznie osiągnął zawdzięcza swojej mamie. Mama Dawida, a zarazem najwierniejsza fanka od najmłodszych lat dbała o talent syna. Na naukę śpiewu i gry na puzonie uczęszczał do domu kultury. Tuż po programie powiedział, że jego największe marzenia spełniają się w błyskawicznym tempie. Wygrał drugą edycję X Factora i wystąpił na jednej scenie z Kate Melua. Teraz marzy o nagraniu płyty ze swoim zespołem. Kiedy to nastąpi pozostaje wielką niewiadomą... Nagraniu płyty nie towarzyszy pośpiech. Dawid chce z dumą powiedzieć: „To jest moja płyta”. Nie oznacza to jednak, że zwycięzca programu cierpi na nudę. Wraz z Tatianą Okupnik - wokalistką, a zarazem opiekunką Dawida w X Factor nagrał piosenkę. Utwór „Tu i teraz” powstał w Londynie, a w teledysku wystąpił znany, polski koszykarz – Marcin Gortat.

Koniecznie posłuchaj - Dawid Podsiadło i Tatiana Okupnik

Tatiana i Dawid Podsiadlo - Tu i teraz

Tatiana i Dawid Podsiadlo - Tu i teraz

Muzyczne show to szansa na karierę nie tylko dla samych zwycięzców. Grono uczestników za sprawą postaci z branży muzycznej i odrobiny szczęścia wkracza na muzyczną scenę. Doskonałym tego przykładem jest Ewelina Lisowska. 20 – letnia studentka filologii angielskiej we Wrocławiu, dziewczyna z charakterystyczną gwiazdką pod okiem, a przede wszystkim osoba z potężnym głosem – nagrała debiutancki singiel: „Nieodporny rozum”. Internetowa premiera teledysku odbyła się 10 września, a liczba wyświetleń już przekroczyła 100 tysięcy.

Teledysk Eweliny Lisowskiej

Ewelina Lisowska - Nieodporny Rozum (Official Music Video)

Ewelina Lisowska - Nieodporny Rozum (Official Music Video)

Zobacz także - Ewelina Lisowska - nowa gwiazda X Factor?

Kontrowersyjny, długowłosy wokalista Michał Szpak wzbudza mieszane uczucia. Jedni go podziwiają, inni czują zniesmaczenie. Pewny siebie uczestnik X Factor, otwarcie wyraża swoje zdanie. Znany z odważnego wizerunku scenicznego, pewny siebie i utalentowany wokalista wydał debiutancką płytę. Trafiła ona na sklepowe półki w grudniu 2011 roku. Pamiętacie śpiewającą farmaceutkę - Adę Szulc? Pracowita, podążająca za marzeniami młoda dziewczyna zyskała sympatię telewidzów wrodzoną skromnością i romantyczną duszą. Ada może pochwalić się wykonaniem piosenek do filmu „Big Love”. Z pewnością usłyszmy o młodej artystce wielokrotnie.

Wokal Ady Szulc w filmie „Big Love”

Ada Szulc - Big Love

Ada Szulc - Big Love

Pochodząca z Wrocławia, Joanna Kwaśnik doczekała się pierwszego utworu „Ty wiesz”. Piosenka jest zwiastunem płyty, która ukaże się 21 września. Na krążku znajdzie się dwanaście autorskich utworów. Asia jest doskonałym przykładem osoby, która dzięki pracowitości spełnia swoje marzenia.

Joanna Kwaśnik - "Ty wiesz" [Official Music Video HD]

Joanna Kwaśnik - "Ty wiesz" [Official Music Video HD]
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)