Teresa Lipowska kończy 80 lat - jak się zmieniała

Serialowa Barbara Mostowiak jest pełna niespodzianek. Ile wiecie o aktorce?
/ 14.07.2017 05:38

Teresa Lipowska 14 lipca obchodzi 80. urodziny. Przyjaciele i rodzina aktorki z pewnością szykują dla niej niespodziankę, bowiem serialowa seniorka rodu Mostowiaków przez lata zaprzyjaźniła się z wieloma postaciami z kręgu aktorskiego i nie tylko. To ważna lekcja, że wiek nie jest żadną przeszkodą. W niczym, jeśli naprawdę czegoś bardzo chcemy.

Teresa Lipowska swoją aktorską karierę rozpoczęła w latach 50. Była uczennicą szkoły muzycznej, później zdecydowała się na aktorstwo. Wystąpiła do tej pory w ponad 70 filmach, a ponad 50 razy udzieliła głosu. Jest świetną aktorką, również teatralną. My, redaktorki Polki.pl, szczególnie pamiętamy ją w sztuce "Calineczka" z lat 90., w której grała Myszkę. Bezcenne wspomnienie!

Scenarzyści „M jak Miłość” chcą, by Barbara Mostowiak ponownie się zakochała?! „Absurd!” - grzmi Teresa Lipowska

Teresa Lipowska kończy 80 lat

Czas pędzi, a pani Teresa się nie zmienia - na jej twarzy niezmiennie króluje szeroki uśmiech, roześmiane, pogodne oczy i wigor. Mało kto wie, że aktorka wspiera kampanie na rzecz przeciwdziałania depresji wśród seniorów. Choć sama tryska dobrą energią wspomina, że były chwile trudne (po 44 latach małżeństwa straciła męża). Została ambasadorką 4. edycji kampanii "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję" poświęconej problemowi depresji wśród seniorów.

Mimo że ja jestem bardzo aktywna zawodowo i bardzo dużo pracuję, mam chwile, kiedy... chociażby jest taka pogoda jak dziś: koszmarne ciśnienie, jakiś potworny ból głowy, dzień jest wolny, a jutro też nic nie mam zaplanowane, i człowiek wtedy siada w fotelu i zaczyna się troszkę załamywać... choć ja nie mam prawa... - mówiła w wywiadzie z Anną Morawską-Borowiec, pomysłodawczynią kampanii.

Aktorka ma na koncie liczne spotkania z fanami i udział w akcjach charytatywnych. Ba, grała nawet w piłkę nożną w rywalizacji, w której stawała ekipa aktorska serialu. Jest oddana każdej inicjatywie i pracy, w jaką się angażuje.

Teresa czy Barbara?

W pani Teresie każdy fan serialu widzi Barbarę Mostowiak - ciepłą babcię, seniorkę, czułą matkę. Była i jest przywiązana do ekipy serialu - przeżyła mocno śmierć Witolda Pyrkosza, z którym tworzyła wspaniały aktorski duet przez 17 lat. Aktorka przyznaje, że otrzymuje dużo listów od widzów w każdym wieku, pełnych sympatii - to sprawia, że nie wybiera się na emeryturę i chce grać w "M jak Miłość" aż pozwoli jej zdrowie.

Zerknijcie do galerii zdjęć i powiedzcie sami: czy Tresa Lipowska zmieniła się przez ostatnie dekady? Czas jakby się dla niej zatrzymał.

"Żegnaj, Witku". Gwiazdy wspominają Witolda Pyrkosza, a łzy same cisną się do oczu