"Taniec z gwiazdami": odpadli Andrzej Młynarczyk i Blanka Winiarska

Z odcinka na odcinek robi się coraz ciekawiej. Gwiazdy tańczyły cza-czę, rumbę, fokstrota, quickstepa i jive'a w rytm znanych i lubianych przebojów z polskich komedii. Poziom tańca był dosyć wysoki. Po raz ostatni zatańczyli Andrzej Młynarczyk i Blanka Winiarska.
/ 18.10.2010 07:24

Z odcinka na odcinek robi się coraz ciekawiej. Gwiazdy tańczyły cza-czę, rumbę, fokstrota, quickstepa i jive'a w rytm znanych i lubianych przebojów z polskich komedii. Poziom tańca był dosyć wysoki. Po raz ostatni zatańczyli Andrzej Młynarczyk i Blanka Winiarska.

Niedzielne show rozpoczęli Dorota Zawadzka i Cezary Olszewski. W rytm "Motylem jestem" zatańczyli cza-czę z pięknymi unoszeniami. Niania wywiązała się z obietnicy i kilka razy podniosła swojego tancerza, czym rozbawiła jurorów. "Tańcowały dwa motyle, jeden z przodu, drugi w tyle" rzekł po ich występie Zbigniew Wodecki. Iwona Pavlović nie była tak rozbawiona jak Wodecki. Stwierdziła, że taniec Doroty i Cezarego bardziej przypominał zabawne pląsanie a nie cza-czę. Przełożyło się to na niezbyt wysokie noty. Para otrzymała 24 punkty. Marysia Niklińska i Tomasz Barański zatańczyli elektryzującą rumbę w rytm "Historii pewnej znajomości" Czerwonych Gitar. "Ten taniec godowy mniam mniam" podsumowała ten występ Beata Tyszkiewicz. Iwona Pavlović również była zachwycona. Aktorka udźwignęła trudną choreografię przygotowaną przez Tomka, zachowała ciągłość rumby i wytańczyła 39 punktów. Po hipnotyzującej rumbie przyszedł czas na gangsterskiego quickstepa Patrycji Kazadi i Łukasza Czarneckiego. Para zatańczyła w rytm slynnego motywu muzycznego z komedii "Vabank". Patrycja i Łukasz przekupili jurorów swoim tańcem. Dostali cztery dziesiątki! Cza-czę z komedii "Och Karol" zatańczyli Monika Pyrek i Robert Rowiński. Monika znowu udowodniła, że jest świetną tancerką. Jak ujął to Piotr Galiński - skoczyła tym tańcem do nieba i po raz pierwszy wytańczyła cztery dziesiątki.

Andrzej Młynarczyk i Blanka Winiarska w rytm muzyki z "Czterdziestolatka" zmierzyli się z fokstrotem. Nie było w tym tańcu swingu, ani typowej dla fokstrota płynności. Andrzej tańczył na "kicanych nogach" i nie spodobało się to Iwonie Pavlović. Trzeba jednak przyznać, że aktor poczynił postępy. To jego najlepszy taniec. Znalazło to odzwierciedlenie w punktacji jurorów. Andrzej i Blanka otrzymali 37 punktów. Paweł Staliński i Izabela Janachowska zatańczyli rumbę w rytm piosenki z filmu "Kingsajz". Wyrafinowana, dopracowana w najdrobniejszym szczególe rumba zachwyciła jurorów. Zdaniem Zbigniewa Wodeckiego Paweł jest idealnym kandydatem na zawodowego tancerza. Zanim jednak zacznie wygrywać taneczne turnieje, musi skupić się na zdobyciu Kryształowej Kuli. Jurorzy już stanęli po jego stronie nagradzając tę rumbę czterdziestoma punktami. Teraz tylko musi przekonać do siebie widzów. Po Pawle i Izie parkiet zawojowali Andrzej Gołota i Magdalena Soszyńska-Michno. Kilerski quickstep w rytm piosenki "Co ty tutaj robisz" zespołu Elektryczne Gitary ukazał showmańską duszę boksera. I znowu na twarzy Iwony Pavlović pojawił się uśmiech. No i stała się rzecz niezwykła. Andrzej wywalczył aż 38 punktów! Edytę Górniak i Jana Klimenta jak zwykle zostawiono na deser. Tym razem para ta zatańczyła radosnego jive'a w rytm wielkiego przeboju zespołu T.Love "Chłopaki nie płaczą". Edyta i Jan wytańczyli "tylko" 39 punktów plasując się w końcowej klasyfikacji jurorów na czwartym miejscu i dopiero na szóstym według głosowania publiczności.

Za tydzień gwiazdy zatańczą w rytm największych miłosnych przebojów.

Fot. MWmedia