Taniec z gwiazdami

10 września ruszyła kolejna, już IV edycja programu “Taniec z gwiazdami”. Fani tego bardzo popularnego programu rozrywkowego z utęsknieniem czekali końca wakacji, aby znów z wypiekami na twarzy, śledzić w niedzielne wieczory próby taneczne sławnych ludzi. Program ten po raz pierwszy został wyemitowany w stacji TVN w 2005 roku. W programie tym gwiazdy telewizji: aktorzy, modele, modelki, piosenkarki zmierzają się w tańcu towarzyskim. Każda para składa się z gwiazdy oraz profesjonalnego tancerza. Pary mają tylko tydzień na przygotowanie swojego występu. Podczas treningów opracowują choreografię, udoskonalają technikę tańca, żeby zaprezentować efekty tej pracy podczas programu na żywo.
/ 15.10.2006 20:33

4 marca rusza V edycja tanecznego show. Już od dwóch tygodni gwiazdy ćwiczą taneczne kroki. Z jakim skutkiem? Przekonamy się niebawem.

Program ten po raz pierwszy został wyemitowany w stacji TVN w 2005 roku.

W programie tym gwiazdy telewizji: aktorzy, modele, modelki, piosenkarki zmierzają się w tańcu towarzyskim. Każda para składa się z gwiazdy oraz profesjonalnego tancerza. Pary mają tylko tydzień na przygotowanie swojego występu. Podczas treningów opracowują choreografię,
udoskonalają technikę tańca, żeby zaprezentować efekty tej pracy podczas programu na żywo.
A wśród 10 par wystąpią:

- Kasia Cerekwicka i Georgij Karoliow
- Ewa Wachowicz i Marek Fiksa
- Omenaa Mensah i Rafał Maserak
- Kasia Tusk i Stefano Terrazino
- Anna Samusionek i Łukasz Czarnecki
- Iwan Komarenko i Blanka Winiarska
- Wojciech Majchrzak i Magda Soszyńska
- Bartosz Obuchowicz i Kinga Jurecka
- Krzysztof Tyniec i Kamila Kajak
- Rafał Olbrychski i Ewa Szabatin
O punktacji decydują oceny sędziów, ale ostateczny głos mają telewidzowie. W każdym odcinku odpada jedna para, która uzyskała najmniej punktów. Po dziesięciu tygodniach w finale o Kryształową Kulę walczą dwie pary.

Zwycięzcami I edycji “Tańca z gwiazdami” zostali prezenter TVN Olivier Janiak oraz Kamila Kajak. W II edycji zwyciężyli aktorka popularnego serialu “M jak miłość” Katarzyna Cichopek i jej partner Marcin Hakiel, w edycji III Kryształową Kulę zdobyli Rafał Mroczek (również aktor “M jak miłość”) i Aneta Piotrowska, a w czwartej prezenterka TVN Kinga Rusin i Stefano Terrazzino.

Do tej pory realizatorzy "Tańca z gwiazdami" ukrywali, kto będzie uczestniczył w kolejnej edycji. W końcu jednak oficjalnie wiadomo, jak będzie wyglądał skład V edycji. Wiemy również, że nie zmienią się zasady, pozostaną ci sami prowadzący i jurorzy. Zobaczymy jedynie odmienioną oprawę graficzną i nowe studio.

Zobaczymy co z tego wyniknie. Start najbliższej edycji już 4 marca o 20.05 w TVN.

10 września ruszyła kolejna, już IV edycja programu “Taniec z gwiazdami”. Fani tego bardzo popularnego programu rozrywkowego z utęsknieniem czekali końca wakacji, aby znów z wypiekami na twarzy, śledzić w niedzielne wieczory próby taneczne sławnych ludzi.

IV edycja rozkręciła się na dobre. Taneczne pary mają już za sobą cza-czę, rumbę, walca angielskiego, quickstepa. Która z par tej edycji dojdzie do finału? Przekonamy się za około dziesięć tygodni. A o Kryształową Kulę walczą:
 • Joanna Liszowska i Robert Kochanek

  Znana aktorka m.in. z seriali “Na dobre i na złe”, “Szpital na perypetiach” będzie bacznie słuchać cennych rad Roberta Kochanka, który taniec towarzyski trenuje już od 15 lat. Tancerz ten występował już w dwóch poprzednich edycjach, tańcząc m.in. z Joanną Koroniewską, Para ta uznawana jest za faworytów tej edycji.

 • Kinga Rusin i Stefano Terrazzino

  Na szklanym ekranie pojawiła sie na początku lat 90, gdzie była prezenterką oraz pracowała w redakcji “Telexpressu”. Znana dziennikarka i prezenterka, od niedawna prowadząca program “Dzień dobry TVN” zatańczy z debiutującym w “Tańcu z gwiazdami” Włochem Stefano Terrazzino. Stefano jest pierwszym obcokrajowcem, który wystąpi na parkiecie programu. Para ta ma o wiele trudniej od pozostałych par startujących w tanecznym show, ponieważ muszą porozumiewać się po angielsku.

 • Michał Milowicz i Izabela Mika

  Michał Milowicz to znany aktor piosenkarz. Związany głównie z teatrami muzycznymi. W roku 2003 ukazała się jego debiutancka płyta “Teraz wiesz”. Dużą popularność przyniosła mu rola w serialu “Sąsiedzi”. Jego piękną partnerką w tańcu jest Izabela Mika. Ta modelka i tancerka, choć debiutuje na parkiecie “Tańca z gwiazdami”, dała nam się poznać dużo wcześniej, podczas emisji reality show “Kawaler do wzięcia”,

 • Peter Lucas i Dominika Kublik

  Peter Lucas (prawdziwe nazwisko – Piotr Andrzejewski) jest amerykańskim aktorem polskiego pochodzenia. Uczył się w Zawodowym Studium Piosenkarskim w Poznaniu. Pod koniec lat 80-tych wyemigrował na Zachód. Przez jakiś czas przebywał w Anglii, a następnie przeprowadził się na stałe do Stanów Zjednoczonych. Występował w wielu serialach amerykańskich m.in. w "Słonecznym Patrolu", "Strażniku Teksasu", "Szpital Dobrej Nadziei", "Acapulco H.E.A.T". Dominika Kublik trenuje od 16 lat, jest wielokrotną mistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Brała udział w II edycji programu "Taniec z Gwiazdami", gdie uczyła tańczyć Pawła Deląga.

 • Przemysław Cypryański i Aneta Piotrowska

  Ten zdolny aktor młodego pokolenia dopiero rozpoczyna wielką karierę. Ostatnio możemy go oglądać w bardzo popularnym serialu TVP “M jak miłość”. Przemysław Cypryański ma bardzo duże szanse, aby znaleźć się w finałowej dwójce, zwłaszcza że ma bardzo zdolną i ambitną nauczycielkę. Aneta Piotrowska wygrała poprzednią edycję “Tańca z gwiazdami” tańcząc z Rafałem Mroczkiem, który prawdopodobnie okazał się nie tylko partnerem tanecznym. Jej najważniejsze osiągnięcie taneczne to I miejsce na Mistrzostwach Świata w Ostrawie.

 • Maria Wiktoria Wałęsa i Paweł Godek

  Już w III edycji mogliśmy obserwować, jak doskonale radzi sobie w tańcu córka byłego Prezydenta Polski – Aleksandra Kwaśniewska, która podbiła serca publiczności i doszła aż do finału programu. Kolejną prezydentówną w “Tańcu z gwiazdami” jest Maria Wiktoria Wałęsa. Od niedawna jest rzecznikiem prasowym swojego ojca Lecha Wałęsy. Skończyła policealną szkołę reklamy, pobierała lekcje wizażu i prowadziła sklep odzieżowy w Gdańsku. Paweł Godek jest byłym mistrzem Polski w tańcu towarzyskim w kategorii 10-15 lat. Ma dopiero 19 lat i debiutuje w tanecznym show.

 • Magdalena Wójcik i Robert Rowiński

  Ta utalentowana aktorka ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról. Zagrała m.in. w następujących filmach: “Kameleon”, “Żona przychodzi nocą”, “Ferdydurke”, “Kronika wypadków miłosnych” oraz serialach: “Codzienna 2 m 3”, “Złotopolscy”, “Kocham Klarę”. Dużą popularność przyniosła jej rola Tekli w serialu “Sukces”. Poza tym gra w Teatrze Ateneum w Warszawie oraz współpracuje z Teatrem Syrena w Warszawie. Robert Rowiński w poprzedniej edycji programu wystąpił z Miss Świata - Anetą Kręglicką. W karierze tancerza może pochwalić się wieloma wysokimi miejscami w Mistrzostwach Polski, a także Mistrzostwach Estonii, gdyż jego partnerką była Estonka.

 • Przemysław Sadowski i Ewa Szabatin

  Zagrał w wielu przedstawieniach teatralnych: m.in. "Sen nocy letniej" W. Shakespeare, "Forma" wg. F.Dostojewskiego, "Sen srebrny Salomei" J. Słowacki. Występował także w filmach: m.in. "Syzyfowe prace", "Pierwszy milion", "Nocne zabawy", "Reich", "Więzy krwi". Widzowie mogli go również oglądać w wielu serialach, np.: “Klan”, “Pensjonat pod Różą”, “Samo życie”. Jego żoną jest również aktorka, Agnieszka Warchulska. W 2005 roku urodził im się pierwszy syn, Jan. Jego partnerką w tańcu jest Ewa Szabatin. Ewa już ponad 11 lat spędziła na parkiecie.

 • Marcin Mroczek i Edyta Herbuś

  Marcin Mroczek cały program będzie zapewne porównywany do swojego brata Rafała, który wygrał poprzednią edycję. Bliźniaki zdobyli bardzo dużą popularność dzięki serialowi “M jak miłość”, w którym grają braci Zduńskich. Mimo, że nie są zawodowymi aktorami zyskali ono bardzo dużą sympatię widzów. Gdy Rafał zmagał się z tańcami na parkiecie w poprzedniej edycji, jego brat Marcin został zwycięzcą tanecznego programu rozrywkowego „Show!Time”. Jak widać oboje mają taniec we krwi. Czy razem ze swoją partnerką Edytą Herbuś Marcin wytańczy Kryształową Kulę. Wszystko jest możliwe zwłaszcza, że Edyta ma klasę taneczną „S”, czyli najwyższą klasę międzynarodową w tańcach latynoamerykańskich. Edyta Herbuś znana jest z drugiej edycji “Tańca z gwiazdami”, gdzie razem z Kubą Wesołowskim stworzyli parę, ale nie tylko parę na parkiecie. Edyta Herbuś jest również prezenterką programu muzycznego MTV oraz rozpoczyna karierę aktorską. Po debiutanckim występie w “Tańcu z gwiazdami” otrzymała propozycję występu w serialu “Na wspólnej”.

 • Kaja Paschalska i Piotr Kiszka

  Aktorka serialu “Klan”, gdzie już od prawie 10 lat gra Olę Lubicz. Tym razem pokaże nam jak radzi sobie z tańcem. W 2001 roku zadebiutowała jako wokalistka płytą “Kaja Paschalska”. W 2003 ukazała się jej druga płyta “Kaja 2”. W 2001 roku została laureatką nagrody im. Anny Jantar w konkursie "Debiuty" Festiwalu Piosenki Polskiej w Oplolu za wykonanie piosenki "Przyjaciel od zaraz". Jej trenerem tańca w programie jest Piotr Kiszka, który w poprzedniej edycji uczył Joannę Jabłczyńską. Piotr ma klasę taneczną S (najwyższa klasa międzynarodowa) w tańcach latynoamerykańskich.

Występy par ocenia jury, od czterech edycji w tym samym składzie.

 • Beata Tyszkiewicz; niekwestionowana pierwsza dama polskiego kina; karierę aktorską rozpoczęła w wieku 16 lat, debiutując jako Klara w filmowej wersji “Zemsty” Antoniego Bohdziewicza. Od tego czasu można było ją oglądać w ponad stu rolach filmowych. Pochodzi z rodziny hrabiowskiej, pieczętującej się herbem Leliwa.

 • Iwona Szymańska-Pavlović; wielokrotna mistrzyni Polski w 10 tańcach, w tańcach latynoamerykańskich i vice mistrzyni w tańcach standardowych. Ceniona za nowatorstwo w kategorii DANCE SHOW w których również zdobywała tytuły MISTRZA POLSKI. Trenerka wielu par tanecznych. Jest najbardziej krytyczną jurorką, nazywaną przez pozostałych członków jury “czarną mambą”.

 • Piotr Galiński; wybitny polski choreograf specjalizujący się w tańcu jazzowym, towarzyskim i nowoczesnym. W 1985 roku otrzymał tytuł Króla Polskiej Choreografii.

 • Zbigniew Wodecki; doskonały polski piosenkarz, muzyk, instrumentalista, autor przebojów takich jak “Izolda” “Chałupy welcome to” czy “Zacznij od Bacha”. Znany również z wykonania piosenki do bajki pt. “Pszczółka Maja”.


Ocenami jury i głosami widzów, jako pierwsi IV edycję "Tańca z gwiazdami" opuścić musieli Michał Milowicz i Izabela Mika. Przez kolejny tydzień dziewięć pozostałych par ciężko pracowało, aby urzec swoim tańcem publiczność. Tym razem zatańczyli gorącą sambę i ogniste tango. Niestety kolejna para musiała opuścić program. W trzecim odcinku nie zatańczyli już Kaja Paschalska i Piotr Kiszka. Tańczyli cierpliwie i wytrwale przez te trzy odcinki, ale niestety. Nie udało im się przejść dalej. Jako następni z show odpadli Magdalena Wójcik i Robert Rowiński. W piątym odcinku z kolei program opuścili Maria wiktoria Wałęsa i Paweł Godek. Kto następny opuści program? Komu uda się dotrzeć do wielkiego finału? Przekoanmy się w następnych odcinkach.

"Taniec z gwiazdami" to wyjątkowe taneczne show z udziałem gwiazd i mistrzów tańca. Program ten bije rekordy popularności. W niedzielę, co wieczór ogląda zmagania taneczne gwiazd ponad 6 milionów widzów. Początek pierwszej edycji obejrzało tylko 2 miliony widzów. Kolejne edycje przyciągają coraz więcej telewidzów.

Na czym więc polega fenomen tego programu? Co powoduje, że już kolejna, czwarta edycja jest tak chętnie oglądana? Trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie. Jedno jest pewne, od dawien dawna, w historii telewizji nie było tak popularnego show.