Steczkowska, Rock i Bosak na premierze Kinect dla Xbox 360

Zobaczcie, jak bawiły się gwiazdy nowym dodatkiem do konsoli Xbox 360
/ 29.10.2010 09:33
Justyna Steczkowska i Maciej Rockgrają w Kinect Adventures na Xbox

Sensor Kinect to specjalna kamera współpracująca z konsolą Xbox 360, która umożliwia proste i intuicyjne sterowanie w grach wideo. Nie trzeba korzystać ze skomplikowanych kontrolerów – wystarczy stanąć na chwilę przed kamerą Kinect, a system sam zeskanuje ciało gracza i przeniesie wszystkie jego ruchy w wirtualny świat zabawy. To bardzo proste – widząc na ekranie piłkę, można ją kopnąć, rzucić lub złapać naturalnymi ruchami , które wykonujemy przy tego typu aktywnościach.

Kinect dla Xbox 360 oferuje gry dla całej rodziny i znajomych. Już od 10 listopada będzie można m.in grać w siatkówkę, piłkę nożną, tenisa, biegać przez płotki, oswajać i bawić się ze zwierzątkami, ćwiczyć (w grze obliczane jest spalanie kalorii, można mieć „domowego trenera”), tańczyć i uczyć się układów choreograficznych do najbardziej znanych hitów muzycznych, takich jak Lady Gaga, No Doubt, M.I.A.

Pani Justyna grała w Kinect Adventure, gdzie jedną z gier jest szalony zjazd na pontonie w rwącym nurcie górskiego strumienia. Jest to (tak jak inne gry) znakomita okazja do intensywnego i energicznego ruchu dla całej rodziny.

Pani Ania Bosak tańczyła w Dance Central – to gra w której wcielamy się w tancerza bawiącego się przy najbardziej znanych utworach muzycznych. Na zdjęciach razem z Maciejem Rockiem grała w siatkówkę za pomocą gry Kinect Sport.

Zalety Kinecta dla Xbox 360 to:
- bardzo prosta, intuicyjna obsługa – wystarczy wykonywać naturalne ruchy ciała – nie potrzebny jest żaden kontroler (to jedyna taka gra na rynku światowym),
- aktywny wypoczynek i ruch – przy tych grach potrzebna jest aktywność fizyczna: biegnąc przez płotki w grze, naprawdę trzeba to robić „przed telewizorem”, skacząc na pontonie i sterując jego ruchem trzeba rzeczywiście podskakiwać i przechylać się w odpowiednie strony,
- doskonała rozrywka dla całej rodziny – rodzice mogą grać z dziećmi, spędzać z nimi więcej czasu, jest to okazja do wielu radosnych i miłych chwil razem.