Shannen Doherty ma nawrót raka? Aktorka wydała oświadczenie

Kilka dni temu aktorka zaniepokoiła fanów informacją o nawrocie choroby nowotworowej. Teraz zamieściła sprostowanie. Jaki jest stan zdrowia Shannen Doherty?
Marta Kosakowska / 11 miesięcy temu
Shannen Doherty fot. Instagram/theshando

Kilka dni temu fani Shannen Doherty, odtwórczyni roli Brendy w kultowym serialu "Bevely Hills 90210", wstrzymali oddech na wieść o tym, że ich idolka ma nawrót choroby nowotworowej. 46-letnia gwiazda opublikowała na Instagramie post, w którym poinformowała o najnowszych wynikach badań. Według jej wpisu, jeden z markerów nowotworowych wskazywał, że choroba znów jest w fazie aktywnej.

Miałam kilka testów i właśnie przyszły wyniki. Jeden marker nowotworowy wyszedł dobrze. Inny... źle. To oznacza, że znowu będę musiała monitorować chorobą i przejść kolejne testy. Ale mimo to, po tym przykrym telefonie nie zamierzam się poddawać i biorę się w garść

- napisała Shannen Doherty na swoim profilu.

Informacja o remisji raka Shannen Doherty natychmiast obiegła media na całym świecie. Wielbiciele aktorki zaczęli zamieszczać pod wpisem krzepiące komentarze, nawołujące Doherty, by się nie poddawała w kolejnym starciu z nowotworem. Kilka dni później okazało się, że obawy aktorki były niepotrzebne.

Shannen Doherty dementuje nawrót raka

Aktorka zamieściła na swoim profilu oświadczenie, w którym wyjaśniła, że alarm był fałszywy. Po konsultacji wyników badań ze specjalistą, okazało się nowotwór nadal jest w fazie remisji.

Na czym polega remisja, a na czym progresja w chorobie nowotworowej?

Dziś rano rozmawiałam ze swoim lekarzem. Innym niż ten, który wczoraj wydał mi wyniki badań. Moje wyniki badań są czyste, co oznacza, że nadal jestem w fazie remisji. W przyszłości będę bardziej odpowiedzialna i będę dokładniej sprawdzać. Nie wiedziałam zbyt wiele o markerach nowotworowych 

- powiedziała aktorka w wideo, które zamieściła w sieci.

 

W poście Doherty wyjaśniła, że choroba sprawia, że inaczej teraz patrzy na świat i ciężko jej się pozbyć niepokoju o stan swojego zdrowia.

Myślę, że do pewnego stopnia zawsze będę się martwić. Zresztą każdy z nas zawsze o coś się martwi. Rak to bestia, która wszystko zmienia. Zmieniła i mnie na wiele pięknych sposobów. Ale również spowodowała, że zaczęłam doświadczać innego rodzaju niepokoju.

Shannen Doherty zmaga się z chorobą nowotworową od 2015 roku. W 2017 roku poinformowała, że rak jest stanie remisji.

Życzymy dużo zdrowia!

Przeczytaj:

Otarła się o śmierć, teraz zaraża optymizmem. Jak wygląda teraz Shannen Doherty, która od dwóch lat walczyła z rakiem?
Walka z rakiem Shannen Doherty. Jak się czuje aktorka? Jak wygląda po chemioterapii?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)