sexedpl fot. kolaż polki.pl

Sexed.pl - akcja polegająca na edukacji seksualnej przez gwiazdy

- Chciałabym rozpocząć rozmowę o seksie i edukacji seksualnej - wyznała modelka na planie kampanii.
Edyta Liebert / 17.01.2019 15:13
sexedpl fot. kolaż polki.pl

Jak podaje GUS, w 2015 roku 1027 dziewczynek w wieku 13-16 lat zostało matkami. Być może niektórych to nie mierzi, ale wiele z nas odczuwa potrzebę mówienia o seksie w sposób prosty i skuteczny. Anja Rubik wpadła na pomysł kampania sexed.pl, by dotrzeć do ludzi, którzy nie rozmawiają o seksie, bo myślą, że wystarczy „to robić”.

Sexed.pl - akcja polegająca na edukacji seksualnej przez znane osoby

#SEXEDPL to najnowsza kampania modelki i od niedawna aktywistki Anji Rubik, która od ponad roku angażuje się w poprawę bytu Polek. Światło dziennie ujrzał teaser, zapowiedź kampanii, a w niej wystąpili m.in. Maffashion, Robert Biedroń czy Maciej Stuhr.

Premiera zaplanowana jest na 28 października, co dokładnie nas czeka pod szyldem #sexedpl? Będą to krótkie, 60-sekundowe filmiki mają na celu zwrócenie uwagi na potrzebę edukacji seksualnej w polskich domach oraz szkołach.

Chcę, żeby wszyscy zrozumieli, że i kobiety, i mężczyźni są istotami seksualnymi. Że seks to odpowiedzialność za siebie i za drugą osobę - podkreśla Rubik, inicjatorka akcji.

 

Teaser : With the current situation in Poland in regards to the lack of sexual education and government ongoing plans to restrict the access to contraception I have decided to create an educational campaign consisting of 60 seconds short films that will address lessons on sexual education. I approached a selected group of well recognized public figures in Poland, both women and men, coming from different fields of art, music, film, fashion, and will use their voices to spread knowledge and make a difference. With the guidance of professionals and the support of Dziewuchy Dziewuchom we formed a list main lessons on sexual education. Each lesson was assigned to one person, who than connected their personal story to the lesson and told it on on film. The short films will start to be released on 28th of October, one film a day. We all speak about the importance of education but we not address sexual education and sex is one of the most significant and common parts of every day life! . Z powodu klimatu, który obecnie panuje w Polsce - brak edukacji seksualnej oraz konsekwentnie realizowany plan rządu, by ograniczyć dostęp do antykoncepcji - zdecydowałam stworzyć kampanię edukacyjną, na którą będą się składać 60-sekundowe filmiki, których tematem będzie edukacja seksualna. Wybralam grupę powszechnie znanych w Polsce osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wywodzących się ze świata sztuki, muzyki, filmu oraz mody z prośbą o wzięcie udziału w projekcie i szerzeniu wiedzy na temat edukacji seksualnej. Z pomocą specjalistów oraz grupy Dziewuchy Dziewuchom, stworzyliśmy listę głównych lekcji na temat edukacji seksualnej. Następnie poprosilismy każda osobę biorąca udział w kampanii by opowiedziała historie, która nawiązuje do jednej z lekcji. Kampania rozpocznie się 28 października, codziennie będziemy wypuszczali jeden z 60-sekundowych filmików. Wszyscy mówimy o tym jak ważna jest edukacja, a nie rozmawiamy o edukacji seksualnej, a seks jest tak istotna częścią Naszego codziennego życia!!! Jeśli się zgadzacie repostujcie ! #sexedpl

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

W klipach zobaczymy także Małgorzatę Szumowską, Dorotę Masłowską, czy Magdalenę Cielecką. Każdy z występujących będzie poruszał konkretną kwestię związaną z życiem seksualnym. Będą to tematy tabu, często wstydliwe, o których warto i trzeba rozmawiać. Poruszą wątki związane z masturbacją, antykoncepcją, pierwszą wizyta u ginekologa czy aborcją. Patronat nad kampanią objęła grupa Dziewuchy Dziewuchom.

Wybrałam grupę powszechnie znanych w Polsce osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wywodzących się ze świata sztuki, muzyki, filmu oraz mody z prośbą o wzięcie udziału w projekcie i szerzeniu wiedzy na temat edukacji seksualnej - Anja Rubik.

A czy wy rozmawiacie z partnerami o seksie? Mówicie dzieciom o antykoncepcji? Śledźcie akcję #sexedpl!

Polki lubią seks! Posłuchajcie porad naszej ekspertki