Każdy z nas oglądał jego filmy z wypiekami na twarzy. 6 rzeczy, które musisz przeczytać o seksaferze w Hollywood z udziałem Weinsteina

Według wyliczeń „Daily Mail” podczas ceremonii rozdania Oscarów więcej osób dziękowało ze sceny Weinsteinowi niż Bogu.

Od kilku dni media, zwłaszcza zagraniczne, żyją seksaferą. Harvey Weinstein, współzałożyciel studia, został zwolniony przez radę nadzorczą po artykule, który ukazał się w „New York Times” i objawił prawdę dotyczącą Weinsteina. Producent molestował seksualnie aktorki i kobiety z branży filmowej. Ale na tym nie koniec.

Był poważany i uważany za jedną z najważniejszych postaci Hollywood. Wielokrotnie nagradzany, wielokrotnie wychwalany, a jak ironicznie podaje „Daily Mail”, podczas ceremonii rozdania Oscarów więcej osób dziękowało jemu za ten sukces, niż Bogu.

W ciągu ostatnich 30 lat wiele kobiet zarzuciło Harveyowi Weinsteinowi molestowanie seksualne i oskarżało o gwałt. Słynny producent zawarł w tym czasie osiem prywatnych ugód pozasądowych i wypłacił kobietom odszkodowania. Sprawy zostały zamiecione pod dywan. Teraz ma być inaczej.

Harvey Weinstein: 30 lat molestowania i gwałtów

To, jak zepsuty potrafi być filmowy świat, dowodzą poszkodowane aktorki. Wśród nich wiele znanych nazwisk: Angelina Jolie („Gra w serca”), Gwyneth Paltrow („Emma”)czy Rosanna Arguette. „The New Yorker” opublikował też szokujące nagranie z 2015 roku, na którym wyraźnie słychać, jak Weinstein napastuje modelkę Ambrę Battilanę Gutierrez. Kim jest diabeł w ludzkiej skórze, który nie schodzi z ust amerykańskich mediów, którego w ciągu doby oskarżono o dokonanie trzech gwałtów?

8 najgłośniejszych skandali Hollywood

Czy afera tak wstrząśnie Fabryką Snów, że na jaw będą wychodzić przestępstwa i nadużycia kolejnych znanych nam wielkich producentów, reżyserów, aktorów? Przeczytajcie historię w galerii.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)