Podsumowanie roku 2020 w rodzinie królewskiej. Co wydarzyło się u brytyjskich monarchów?

Czym żyli mieszkańcy pałacu w ciągu ostatnich miesięcy?
/ 27.12.2020 15:28

Rok 2020 przyniósł nam wiele zaskoczeń. Niekoniecznie tych pozytywnych. Zmagaliśmy się z pandemią koronawirusa, licznymi protestami i walką z niesprawiedliwą władzą. A co wydarzyło się w najpopularniejszej rodzinie na świecie, czyli brytyjskiej rodzinie królewskiej? Ich rok również nie był spokojny. 

Meghan i Harry odeszli z rodziny królewskiej

Wraz z końcem marca książęca para zrzekła się pełnienia obowiązków królewskich i tytułów. Wraz z synkiem Archiem wyprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. 

Książę Karol zachorował na COVID-19

Następca brytyjskiego tronu zakaził się koronawirusem pod koniec marca. Na szczęście, jego choroba miała łagodny przebieg i monarcha zakończył kwarantannę tydzień po otrzymaniu pozytywnego testu. 

Niezwykłe przemówienie królowej 

Elżbieta II wygłosiła w kwietniu orędzie do narodu Wielkiej Brytanii. Dotyczyło walki z pandemią i nawoływało do odpowiedzialności i jedności w tym trudnym czasie. Takie przemówienia miały miejsce jedynie 4 razy podczas długich rządów królowej. 

Królewski ślub 

17 lipca 2020 roku wnuczka królowej Elżbiety, Beatrycze, wyszła za mąż za swojego wieloletniego partnera Edoardo Mapelli Mozzi. Ślub odbył się w prywatnej Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Royal Lodge w Windsor Great Park. 

Królewskie ciąże

W 2020 roku ciążę ogłosiły aż dwie wnuczki królowej: Eugenia i Zara. Do tego, że spodziewała się dziecka, przyznała się także Meghan Markle. Niestety, żona księcia Harry'ego poroniła. 

To też może cię zainteresować:
Manipulatorka, kochanka czy może ofiara własnego uczucia — kim naprawdę jest księżna Camilla?
Diana oczarowała świat nie tylko swoją osobowością, ale i wyglądem. Jakie są sekrety jej ponadczasowego stylu?
Trudne dzieciństwo, bulimia, zdrady męża. Życie księżnej Diany było równie smutne co jej śmierć