Nowy biznes Lewandowskich. Piłkarz otwiera kompleks rekreacyjny Wenecja Mazur

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski fot. ONS
Państwo Lewandowscy nie spoczywają na laurach. Media właśnie obiegła informacja o nowych planach biznesowych Roberta Lewandowskiego. Piłkarz planuje zainwestować na Mazurach.
Marta Kosakowska / 08.05.2018 13:16
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski fot. ONS

Robert Lewandowski to nie tylko wyśmienity piłkarz, ale również utalentowany biznesmen. Sportowiec od dawna stawia na inwestycję zarobionych w spocie pieniędzy. Razem z żoną Anną m.in. kupują nieruchomości oraz otworzyli centrum sportowe w Warszawie. Teraz przyszła pora na nową branżę. Lewandowscy planują zainwestować w turystykę i rekreację. Postanowili na swoje ukochane Mazury.

Anna i Robert Lewandowscy chętnie spędzają urlop na terenie Wielkich Jezior Mazurskich. Mają tam dom, do którego zapraszają rodzinę i przyjaciół. Tu wypoczywają i ładują baterie. Nic dziwnego, że to właśnie Mazury wybrali na miejsce swojej kolejne inwestycji. Biznes ma być wart 50 milionów złotych.

Ile kosztuje trening w nowym centrum Anny Lewandowskiej? Porównaliśmy ceny z innymi warszawskimi klubami!

Robert Lewandowski inwestuje na Mazurach

Robert Lewandowski razem ze wspólnikami planuje otworzyć kompleks rekreacyjny na Mazurach. Inwestycja ma obejmować marinę, restaurację na jeziorze, port, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz centrum serwisowe. Jedną z atrakcji mają być gondole, które zostaną specjalnie sprowadzone z Włoch.

Głównym wykonawcą jest konsorcjum "Wodny świat". W jego skład którego wchodzi spółka Nowe Mazury 8, której członkiem jest Robert Lewandowskich. Inwestycja otrzymała dofinansowanie o wysokości 27,5 miliona złotych. Pieniądze pochodzą z programu "Polska Północno-Wschodnia".

Wiem, że mówi się już po cichu, że Giżycko może stać się „Wenecją Mazur”. Trudno powiedzieć, czy ta nazwa się utrzyma, jednak na pewno dużo się tu zmieni. Na lepsze
- powiedział w rozmowie z portalem Onet.pl Paweł Petrusewicz, wspólnik Roberta Lewandowskiego.

Lokalne władze cieszą się z planowanej budowy kompleksu w ich regionie. Pomysł ożywienia Mazur już przyciąga zainteresowanie kolejnych inwestorów z branży hotelarskiej.

Przeczytaj:
Klara Lewandowska kończy roczek! Jak zmieniało się polskie royal baby?
Anna Lewandowska po raz kolejny w ogniu krytyki! Tym razem poszło o... kolory zabawek małej Klary