POLECAMY

Kukulska o macierzyństwie, prawach kobiet i aborcji. „W dzisiejszych czasach musimy walczyć o prawa jak o płeć”

Wywrotowe poglądy? Nie, racjonalne.
Edyta Liebert / 9 miesięcy temu

Ten rok dla Natalii Kukulskiej jest wyjątkowy. W styczniu na świat przyszła jej córeczka, Laura. Razem z nią dorastała także  jej płyta „Halo, tu ziemia”, która miała swoją premierę 29 września. W najnowszym wywiadzie dla "Wysokich Obcasów Extra" artystka wyjaśnia, że w dużej mierze na płycie odwołuje się do obecnej sytuacji w Polsce. Co powiedziała?

„To jest aż śmieszne, że w dzisiejszych czasach musimy walczyć o prawa jak o płeć”

Jednym z tematów wywiadu była kobiecość i wyjście od jej piosenki „Kobieta”. Chociaż nigdy nie lubiła dotykać spraw politycznych, ale dziś trudno milczeć, pozostawać obojętnym, trzeba reagować. Jej inspiracją do napisania tego utworu była 100. rocznica uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych. Kobiety są współcześnie maksymalnie wielofunkcyjne.

(...) musimy sobie ogarniać dziesięć rzeczy naraz: planować, rozwijać się, przytulać, pocieszać i jeszcze wyglądać. W teledysku każda kobieta jest inna, a traktowane jesteśmy jak masa. Jesteśmy w rękach polityków, tak jakby byli bogami, tłumaczy Natalia Kukulska.

Na łamach "WO" Kukulska wypowiedziała się jako matka trójki dzieci, kobieta pracująca, aktywna, o prawach kobiet do aborcji i czarnym proteście. Jednak nie pod wszystkimi transparentami chce się podpisywać. Co konkretnie powiedziała? Czytaj w galerii!

Pamiętacie ją z serialu „Siódme niebo”, a teraz Beverley Mitchell to dumna mama dwójki dzieci, która łamie tabu i burzy stereotypy

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)