Najlepsze męskie blogi modowe

Przed Wami TOP 10 blogów modowych męskich!

W polskiej blogosferze zdecydowanie rządzą blogi modowe, wśród których niemały odsetek stanowią te skierowane do mężczyzn. Jakie są najpopularniejsze? Zobaczcie!

Najlepsze męskie blogi modowe

Fot. Fotolia

Najpopularniejsze męskie blogi modowe

„PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” podsumował obecność medialną Top 10 blogów modowych dla mężczyzn z zestawienia miesięcznika „Press”. Niekwestionowanymi liderami raportu zostały 2 męskie poradniki internetowe - Czas Gentlemanów oraz Ekskluzywny Menel. Na ich temat pojawiło się odpowiednio 353 i 315 publikacji w okresie styczeń – lipiec 2015 r. Miejsce na podium zajął także Mr Vintage ze 103 materiałami, a tuż za nim uplasowali się Szarmant (55) i Jan Adamski (24). W badaniu uwzględniono także Secondhand Dandy (20), Styleman (12), Macaroni Tomato (12), 4gentleman (11) i Studencka Elegancja (5).

Najlepsze męskie blogi modowe

Fot. Łukasz Kileban, Agnieszka Werecha, czasgentlemanow.pl

TOP 10:

Miejsce 1. Czas Gentlemanów
Miejsce 2. Ekskluzywny Menel
Miejsce 3. Mr Vintage
Miejsce 4. Szarmant
Miejsce 5. Jan Adamski
Miejsce 6. Secondhand Dandy
Miejsce 7. Styleman
Miejsce 8. Macaroni Tomato
Miejsce 9. 4gentleman
Miejsce 10. Studencka Elegancja

Najlepsze męskie blogi modowe

Wykres 1. Liczba publikacji na temat Top 10 blogów modowych męskich (styczeń – lipiec 2015)

Które blogi męskie najlepiej zarabiają?

Ranking AVE zdominował blog Kamila Pawelskiego - Ekskluzywny Menel. Wartość materiałów opublikowanych w nawiązaniu do jego strony internetowej oszacowano na 7,3 mln złotych. Drugie miejsce zajął Szarmant z wynikiem 1,6 mln złotych. Z kolei ekwiwalent reklamowy Mr Vintage wyniósł 1,4 mln złotych.

Najlepsze męskie blogi modowe

Fot. Kamil Pawelski, ekskluzywnymenel.com

Promocja blogów w prasie, radiu i telewizji

Informacje z prasy i internetu na temat bloga Ekskluzywny Menel mogły dotrzeć do 253 mln odbiorców. Natomiast zasięg dla Mr Vintage osiągnął wartość 63 mln potencjalnych kontaktów.

Tak duża wartość AVE bloga Ekskluzywny Menel wynika przede wszystkim z faktu, że jest to jedna z nielicznych stron, która występowała we wszystkich mediach – także w prasie i telewizji. 81 proc. materiałów na temat bloga pochodziło z internetu, 11,4 proc. z prasy, 4,4 proc. ze źródeł telewizyjnych. Najmniej informacji o tym poradniku dla mężczyzn można było usłyszeć w radiu – zaledwie 3,2 proc.

- Z Ekskluzywnym Menelem w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku można było się zetknąć w każdym rodzaju mediów. To bardzo ważna informacja, którą warto uwzględnić podczas planowania działań marketingowych z blogerami. W przypadku większości analizowanych blogów dla mężczyzn najczęściej pisano o nich wyłącznie w internecie, co jest naturalnym zjawiskiem – tłumaczy Alicja Dahlke-Jurgowiak, specjalista ds. marketingu i PR z firmy „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

Na okładkach dominował blog Michała Kędziory – w okresie od stycznia do lipca 2015 r. Mr Vintage pojawił się na pierwszej stronie gazet aż 6 razy.

Promocja blogów w social media

Choć media społecznościowe zdecydowanie należały do Ekskluzywnego Menela, to w tej kategorii na podium znalazł się również blog Janadamski.eu. Na Facebooku odnotował w sierpniu 283 wpisy i komentarze. Trzecią lokatę zajął Szarmant, o którym także mówiono przede wszystkim na portalu Marka Zuckerberga – 226 wzmianek.

Najlepsze męskie blogi modowe

Fot. Jan Adamski, janadamski.eu

Na Twitterze popularność męskich blogów modowych była zdecydowanie niższa. Prym wiodły Szarmant oraz 4gentleman.

Najlepsze męskie blogi modowe

Wykres 2. Liczba publikacji na temat Top 10 blogów modowych męskich na Facebooku i Twitterze (sierpień 2015)

Czytaj też: Są eleganckie i szalenie kobiece - blogerki retro, które warto śledzić

W oparciu o materiał prasowy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/03.11.2015 14:08
Ekskluzywny :)