POLECAMY

Monika Pyrek jest w drugiej ciąży. „Hashimoto nie stanie jej na drodze”

Gratulujemy! Jak radzi sobie z chorobą?
Edyta Liebert / rok temu
Monika Pyrek jest w drugiej ciąży. „Hashimoto nie stanie jej na drodze” fot. ONS.pl

Macierzyństwo zawsze budzi u kobiet obawy. Te lęki potęgują się zwłaszcza wtedy, kiedy występuje u nich choroba Hashimoto. W tym przypadku ważne jest prawidłowe odżywianie. Wie o tym Monika Pyrek, która spodziewa się drugiego dziecka.

Monika Pyrek jest w drugiej ciąży

Monika Pyrek to jedna z najsłynniejszych polskich lekkoatletek i mamą 4-letniego Grzesia. Niedawno wzięła udział w spotkaniu w jednej ze szkół podstawowych, gdzie miała gościnnie poprowadzić lekcję WF-u. Wszystkim rzucał się w oczy jej zaokrąglony brzuch, a informację o ciąży potwierdził jej mąż, Norbert. Jak lekkoatletka znosi ciążę?

Hashimoto a płodność, czyli jak pomóc organizmowi zajść w ciążę?

Monika Pyrek choruje na Hashimoto

Monika Pyrek na swoim Facebooku poleca innym osobom chorym na Hashimoto ciekawe publikacje i książki. O tym, że cierpi na niedoczynność tarczycy, dowiedziała się w 2003 roku, w połowie swojej kariery. Dlaczego to ważne, by o tym mówić?

Endokrynolog, do którego trafiłam od razu zobaczył u mnie książkowe objawy choroby, szarą ziemistą skórę i opuchliznę. Ja przez wiele lat nie kojarzyłam objawów, które towarzyszyły mi na co dzień z Hashimoto, bo takie też były czasy, że niewiele mówiło się o tej chorobie. Oczywiście przyjmowałam leki, kontrolowałam poziom hormonów we krwi i godziłam się z pewnymi objawami, tłumacząc je sobie na różne sposoby. - mówi Pyrek w rozmowie z byczdrowym.info.

Ciąża a Hashimoto

Kobiety, które chorują na Hashimoto i które po 40. roku życia decydują się na urodzenie dziecka, powinny bardzo mocno, wręcz restrykcyjnie, przestrzegać diety (Pyrek ma 37 lat). W tym wieku następuje tzw. wyciszenie jajników i tym samym zdolność do zajścia w ciążę. Ważna jest odpowiednia dieta i kontrola hormonów. Przykład Moniki pokazuje, że Hashimoto to nie wyrok!

Masa ciała a zajście w ciążę w chorobie Hashimoto

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)