Mija 6 lat od śmierci Anny Przybylskiej. Kuba Wojewódzki opowiedział o tym, co czuł po śmierci przyjaciółki

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku w wieku niespełna 36 lat. Kuba Wojewódzki przyjaźnił się z aktorką i bardzo przeżył jej odejście.
/ 05.10.2020 08:24

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku w swoim domu w Gdyni. Chorowała na raka trzustki, nowotwór o najniższym wskaźniku przeżywalności. 

Kojarzona jest głównie z rolą zalotnej i temperamentnej Marylki z serialu „Złotopolscy” oraz siostry Karinki z „Daleko od noszy”. Niewiele osób wie jednak o tym, że to Anna Przybylska otrzymała propozycję poprowadzenia programu „Perfekcyjna pani domu”, jednak odrzuciła ją.

Kuba Wojewódzki o Annie Przybylskiej: „Była wariatką”

Kuba Wojewódzki przyjaźnił się z aktorką, a podczas jednego z lotów do Trójmiasta miał opiekować się jej córką Oliwką. Często razem imprezowali i wiedzieli o sobie niemal wszystko.

Gdy Anna Przybylska zmarła, dziennikarz zdradził, że po raz pierwszy w czasie prowadzonej audycji radiowej załamał mu się głos, a brawura, sarkazm, poczucie humoru - gdzieś uleciały.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuba Wojewódzki (@kuba_wojewodzki_official)

W swojej książce „Nieautoryzowana autobiografia” wspominał przyjaciółkę słowami:

Była kumplem na dobre i na złe (...) Miała w sobie męskie poczucie kumpelskiej lojalności
- napisał Kuba Wojewódzki.

Dzień po śmierci aktorki Kuba Wojewódzki wraz z Piotrem Kędzierskim pojawił się w radiowym studiu. Zadedykował jej utwór grupy Breakout zatytułowany „Co się stało kwiatom”, wybrał utwór prosty, sugestywny i niewytarty banałem. 

Po raz pierwszy w radiu załamał mi się głos... Byłem bezradny wobec milionów słów, które kłębiły mi się w głowie. Bezsensu nie da się opowiedzieć. Powiedziałem tylko: „Dziś początek trochę nietypowy” - i skończyła mi się odwaga. Skończyła niekończąca się nigdy radiowa brawura
- wspominał Kuba Wojewódzki.

Anna Przybylska zmarła w niedzielne popołudnie w otoczeniu najbliższych. Została pochowana 9 października 2014 roku w grobie swojego ojca, osierociła trójkę dzieci. W jej pogrzebie wzięły udział tłumy fanów, przyjaciele i bliscy aktorki.

Czytaj więcej na Temat Anny Przybylskiej:
Przyjaciele Anny Przybylskiej wspominają aktorkę
Siostra Anny Przybylskiej o chorobie i śmierci aktorki
Fragmenty biografii Anny Przybylskiej