Martyna Wojciechowska zmieniła imię. Jak się teraz nazywa?

Martyna Wojciechowska zmieniła imię fot. ONS
Znana dziennikarka i podróżniczka zdecydowała się na dużą zmianę.
/ 08.01.2019 11:21
Martyna Wojciechowska zmieniła imię fot. ONS

Zaskakująca wiadomość dla fanów Martyny Wojciechowskiej. Gwiazda zdecydowała się rozpocząć nowy rok od wprowadzenia dużej zmiany w swoim życiu. Dziennikarka zmieniła imię. Jak się teraz nazywa?

Martyna Wojciechowska zmieniła imię

Martyna Wojciechowska pochwaliła się nowym paszportem. Dziennikarka i podróżniczka wymieniła dokument po zmianie imienia. Jej nowe imię to... Martyna! Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że do tej pory gwiazda nazywała się zupełnie inaczej.

W jej dokumentach tożsamości widniały imiona: Marta Eliza. Mimo tego, zarówno wśród rodziny i przyjaciół, jak i w mediach, funkcjonowała jako Martyna. W końcu zdecydowała się, by sformalizować nowe-stare imię.

- Do tej pory to Marta Eliza podróżowała na krańce świata, od teraz będzie ORYGINALNA MARTYNA. Zamieniłam „opiekunkę ogniska domowego” (znaczenie imienia Marta z języka aramejskiego) na „wojowniczkę” (imię Martyna pochodzi od Marsa, boga wojny). To imię wybrało mnie wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam dzieckiem, a teraz, po 45 latach postanowiłam to nareszcie sformalizować! Co za ulga!
- napisała Martyna Wojciechowska.

W komentarzach pod postem pojawiły się komentarze z gratulacjami od fanów. Wielu z nich podkreśliło, że podziwia determinację i odwagę dziennikarki. Okazało się również, że spore grono internautów nie miało pojęcia, że Martyna Wojciechowska do tej pory formalnie była Martą.

A ty wiedziałaś?

Przeczytaj:
Szczere wyznanie Martyny Wojciechowskiej: „Zdaniem lekarzy nie mogłam mieć dzieci”
Martyna Wojciechowska pierwszy raz otwarcie o związku z Kossakowskim. Co za wyznanie!

Redakcja poleca

REKLAMA