Maria i Lech Kaczyńscy - fragmenty wywiadów z prezydencką parą

Tworzyli jedną z najbardziej udanych par w polskiej polityce.
Marta Kosakowska / 10.04.2018 10:33

Osiem lat już minęło od katastrofy lotniczej rządowego samolotu, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Na pokładzie rządowego samolotu znajdowało się 96 osób. Wszyscy zginęli. Wśród nich była para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy.

Maria Kaczyńska – prawdziwa Dama Polski

Wspomnienie Marii i Lecha Kaczyńskich

Maria i Lech Kaczyńscy byli małżeństwem przez 32 lata. Uchodzi za jedno z najlepiej dobranych małżeństw w polskiej polityce. Poznali w 1976 roku się przez koleżankę Marii Kaczyńskiej (z domu Mackiewicz). Lech Kaczyński był wówczas świeżo upieczonym prawnikiem, który rozpoczynał pracę na Uniwersytecie Gdańskim. Przyszła pierwsza dama była absolwentką Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie. Pracowała Instytucie Morskim w Gdańsku. W 1978 odbył się ślub. Dwa lata później na świat przyszła pierwsza i jedyna córka Marii i Lecha Kaczyńskich, Marta. Rodzina Kaczyńskich musiała mierzyć się z różnymi - nierzadko skrajnymi - opiniami. Prywatnie - byli kochającą i wspierającą się rodziną.

Zebraliśmy najpiękniejsze i najbardziej poruszające cytaty z rozmów z Marią i Lechem Kaczyńskimi. Przeczytasz je na kolejnych stronach.

Polecamy:
Poruszający wywiad z Martą Kaczyńską o rodzicach
Marta Kaczyńska-Dubieniecka - Jakby nie umarli... jakby żyli...

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA