Manipulatorka, kochanka czy może ofiara własnego uczucia — kim naprawdę jest księżna Camilla?

Księżna Camilla nie miała łatwego startu w rodzinie królewskiej - najpierw była kochanką, a następnie zastąpiła jako księżna zmarłą Królową Serc.
Urszula Wilczkowska / 04.11.2020 15:40

Nie jest przesadą stwierdzenie, że księżna Camilla przez lata była najbardziej znienawidzoną kobietą w Wielkiej Brytanii. Parker-Bowles przez lata zbierała na sobie całą nienawiść narodu. Czy zasłużenie? Według niektórych z pewnością tak. Prawda jest jednak taka, że po prostu pokochała niewłaściwego księcia.

Lady D, czyli pierwsza żona księcia Karola i poprzednia księżna Kornwalii była Królową Serc nie bez powodu. Duże zaangażowanie w działalność społeczną i charytatywną, a przy tym niezaprzeczalny szyk i splendor sprawiły, że pokochał ją cały świat. Romans jej męża sprawił, że szybko odwrócili się od niego nawet najwięksi fani rodziny królewskiej.

Camilla - znienawidzona przez naród księżna

Drugą stroną tego romansu była właśnie Camilla Parker-Bowles. Rozwód Lady Di i księcia Karola był prawdziwym skandalem - nie zdarzają się one często w rodzinie królewskiej, a ulubiona księżna Brytyjczyków odeszła przez całkowicie obcą kobietę. Nic dziwnego wiec, że na Camilli skupiła się cała nienawiść i cały żal za rozpad książęcego małżeństwa - mimo że do tanga trzeba dwojga...

W przyjęciu nowej księżnej Kornwalii do rodziny królewskiej, nie pomogła jednak także sama Diana. W jednym z wywiadów z BBC bardzo nieprzychylnie wypowiedziała się o małżeństwie z Karolem, kwitując je słowami „w tym małżeństwie było nas troje, a to już tłok”.

Chociaż od tragicznej śmierci księżnej Diany minęły już 23 lata, dopiero ostatnio Camilli udało się przekonać do siebie Brytyjczyków - i to ze względu na... koronawirusa. Podczas epidemii mocno zaangażowała się w działalność charytatywną, a serce narodu skradł sposób, w jaki wypowiadała się o wnukach, których nie widziała przez długi czas ze względu na kwarantannę.

To też może cię zainteresować:
Tragiczny wypadek czy bezduszne zabójstwo? Śmierć Grace Kelly nadal jest owiana tajemnicą
Wokół śmierci księżnej Diany nadal krąży wiele teorii spiskowych. Czy któraś z nich jest prawdziwa?
Na czym polega klątwa Kennedych? Historia prezydenckiej rodziny mrozi krew w żyłach...