Małgorzata Rozenek przerażona koronawirusem fot. ONS.pl

Ciężarna Małgorzata Rozenek przerażona koronawirusem: „Ja i chłopcy zamykamy się w domu”

Małgorzata Rozenek bardzo obawia się o swoje zdrowie. Gwiazda planuje wyjechać na wieś, by uchronić się przed koronawirusem.
Urszula Wilczkowska / 13.03.2020 07:58
Małgorzata Rozenek przerażona koronawirusem fot. ONS.pl

Sytuacja w Polsce robi się coraz poważniejsza. Codziennie odnotowuje się coraz więcej przypadków, a co jest jeszcze bardziej przerażające - często są to ludzie, którzy mieli mnóstwo kontaktu z innymi. Mówi się już o zakażonej koronawirusem nauczycielce i szafarzu, który na niedzielnej mszy rozdawał komunię.

Nie dziwi więc nikogo fakt, że ludzie zaczynają się bać - szczególnie rozumiemy ciężarne kobiety. Małgorzata Rozenek otwarcie przyznała, że nie bagatelizuje tego zagrożenia, ponieważ naprawdę drży w obawie o zdrowie i swoją ciążę.

Chociaż nie udowodniono badaniami, że kobiety w ciąży są w grupie podwyższonego ryzyka, jednak nie można podawać im leków, przez co w walce z koronawirusem są niestety od początku na przegranej pozycji...

Małgorzata Rozenek zamyka się w domu

Gwiazda przyznaje, że najbliższe dni ma zamiar spędzić w domowym zaciszu i apeluje o to do wszystkich swoich fanów. „Kochani! Musimy być rozsądni” - pisze - „Zostańmy w domach. Potraktujmy najbliższe dni jak szansę na powstrzymanie fali zachorowań”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kochani, przepraszam Was, że odzywam się dopiero teraz, ale wydarzenia ostatnich dni wymagały od nas pełnego zaangażowania. Mocno przejmuję się doniesieniami o koronawirusie i z ogromnym niepokojem obserwuję rozwój wypadków. Kochani‼️musimy być rozsądni‼️ ZOSTAŃMY W DOMACH‼️ potraktujmy najbliższe dni jak szansę na powstrzymanie fali zachorowań. Dzięki naszym działaniom możemy wpływać na sytuacje. Ograniczmy kontakty społeczne do minimum. Odwołałam wszystkie aktywności na najbliższy tydzień i uprzedziłam, że może to potrwać jeszcze jeden tydzień. R jeszcze jutro i chyba pojutrze musi iść do pracy, ale ja i chłopcy zamykamy się w domu. Może później wyjedziemy na wieś, żeby jeszcze bardziej odizolować się od dużych skupisk ludzkich. Pytałam lekarza o ryzyko dla ciężarnych i powiedział, że największy kłopot jest taki, że kobiecie w ciąży nie można podawać prawie żadnych leków, więc gdyby doszło do zakażenia, to i pomoc dla niej byłaby ograniczona. Trochę to przytłaczające. Kochani‼️ Musimy być mądrzy‼️ odpowiedzialni ‼️empatyczni‼️stosować się do zaleceń służb sanitarnych i państwowych‼️ nie wolno nam lekceważyć zagrożenia‼️ ale przede wszystkim musimy też myśleć o innych. Pamietajmy o seniorach ‼️ już niedługo sytuacja się uspokoi, ale jak szybko to nastąpi w dużej mierze zależy od nas. Nie dajmy się chorobie ‼️ #zostańwdomu 💪 wysyłamy Wam całą masę dobrej energii😁 i życzymy Wam wszystkim dużo, dużo zdrowia ❤️❤️❤️ p.s. Pysiula niezwykle mocno przejął się sytuacją i nawet w domu chodzi w stroju wojsk powietrznych😉🤣

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Małgorzata Rozenek ma w tym sporo racji. Niestety wiele osób traktuje te dwa tygodnie wolne od szkoły, uczelni czy pracy stacjonarnej jako dodatkowe ferie. Ludzie planują wyjazdy po Polsce, snują się bez celu po centrach miast, a na decyzję jednego z miast o tym, by spisywać nazwiska uczniów siedzących w galeriach handlowych reagują oburzeniem.

Nie dziwimy się więc, że Majdanowie chcą zamknąć się w domu, a gdyby sytuacja się jeszcze bardziej pogorszyła - nawet wyjechać na wieś. Pozostaje jednak pytanie, czy faktycznie to coś da. Do tej pory naprawdę sporo przypadków zakażenia odnotowano w mniejszych miejscowościach. Wyjazd na wieś może więc dawać jedynie złudne poczucie bezpieczeństwa...

Rozenek ma do swoich fanów jeszcze jedną ważną wiadomość. Prosi, by stosować się do zaleceń służb sanitarnych i państwowych. By zachować spokój, empatię i pamiętać również o seniorach. My podpisujemy się pod tym obiema rękami. Zakazy, nakazy i zalecenia nie są obecnie wydawane, by uprzykrzyć nam życie, ale aby je ocalić.

To też może cię zainteresować: