Sławomir Zięba-Drzymalski, Magdalena Schejbal fot. ZOOM

Magdalena Schejbal - Życie jak film

Magda wyjechała w Tatry, zakochała się w góralu i urodziła córeczkę. Całkiem tak jak grana przez nią bohaterka serialu „Szpilki na Giewoncie”. Czy podhalańska przygoda aktorki tak jak na ekranie zakończy się ślubem?
/ 21.12.2011 06:44
Sławomir Zięba-Drzymalski, Magdalena Schejbal fot. ZOOM
Piękny zakopiański kościółek, a w nim Magdalena Schejbal (31) w białej sukni i jej przystojny wybranek. Para składa sobie przysięgę ślubną. Pan młody zakłada ukochanej obrączkę. Rodzina i goście nie kryją wzruszenia. Po ceremonii wszyscy bawią się na tradycyjnym góralskim weselu. Spokojnie, to nie opis ślubu aktorki, a scena z serialu „Szpilki na Giewoncie”, w którym Schejbal gra główną rolę. Być może niebawem Magda wcieli jednak ten scenariusz w życie. Bo jak dotąd jej losy są (prawie) idealną kopią tego, co przeżywa grana przez nią w serialu Ewa...
 
Nowy dom
Gdy Magdalena Schejbal wygrała casting do „Szpilek na Giewoncie”, zapewne nie spodziewała się, że polsatowska produkcja zmieni całe jej życie. Nie tylko zawodowe, ale też prywatne. Podobnie jak jej bohaterka z powodu obowiązków zawodowych musiała na stałe wyprowadzić się z Warszawy. Zostawiła rodzinę, znajomych i zaczęła nowe życie w górach.

W Zakopanem znalazła mieszkanie dla siebie i swojego dwuletniego synka Ignasia, a potem… zakochała się w przystojnym góralu! Przez kilka miesięcy udało jej się utrzymać w tajemnicy tak związek ze Sławomirem Ziębą-Drzymalskim (27), jak i fakt, że spodziewa się dziecka.

– Sławek grał w serialu epizod jako członek kapeli góralskiej. Między nim i Magdą szybko zaiskrzyło, ale zrobili wszystko, aby nikt tego nie zauważył – opowiada „Party” osoba z produkcji serialu.

Bomba poszła w górę, gdy ciąża aktorki stała się już niemożliwa do ukrycia. W listopadzie na świat przyszła córeczka pary. Nieco wcześniej Magda i Sławek wprowadzili się do dwupoziomowego apartamentu w Zakopanem. Dla aktorki było to spełnienie marzeń. Już od dawna rozmyślała o wyprowadzce z Warszawy. W wywiadach Magdalena Schejbal mówiła, że w stolicy ciężko znaleźć miłość i przyjaciół czy stworzyć trwały związek. A Zakopane zawsze przypominało jej dzieciństwo. „Z górami zawsze byłam za pan brat. Pasuje mi tam klimat i pogoda. A do tego świetni ludzie i atmosfera”, zwierzała się aktorka w jednym z wywiadów. Jej ojciec, Jerzy Schejbal, wywodzi się z góralskiej rodziny i zawsze w wigilię zabierał bliskich do Zakopanego. – Magda kocha to miasto i uwielbia tatrzański folklor – mówi „Party” znajomy gwiazdy. Nic więc dziwnego, że jej ukochany zadbał o to, aby przeprowadzka odbyła się zgodnie z tradycją i wcześniej mieszkanie zostało obsypane owsem na szczęście. Jej miłość do Tatr docenili też górale, początkowo traktujący „panią ze stolicy” dość nieufnie. Dzisiaj uważają już Schejbal za „swoją”. Tym bardziej, że związała się z jednym z nich…

Porozmawiajmy o gwiazdach - forum >>


Święty spokój
Miłosna sielanka i święty spokój w Zakopanem sprawiają, że Magdalena Schejbal coraz rzadziej myśli o powrocie na warszawskie salony. Tym bardziej, że nie spieszno tam także jej ukochanemu.

– Sławek to konkretny, miły facet. Nie ma parcia na szkło, nie chce oglądać swoich zdjęć na okładkach gazet. Ma swoje życie w Zakopanem i jest z tego zadowolony – mówi „Party” osoba z otoczenia pary i dodaje, że najbliżsi muzyka od początku potraktowali Magdę i jej syna jak rodzinę. Mały Ignacy mówi już nawet do mamy Sławka, Ewy Zięby-Drzymalskiej, „babciu”.

Na więcej informacji z prywatnego życia gwiazdy nie ma co liczyć, bo aktorka niechętnie rozmawia o sprawach niezwiązanych ze swoją pracą. Nigdy nie zdradziła, kto jest ojcem jej synka. A o związku ze Sławkiem wspomniała w wywiadach tylko raz. „To coś więcej niż zakochanie, to superwięź”, powiedziała. Więź, która od niedawna łączy parę nie tylko prywatnie, ale też zawodowo…
 
Wreszcie szczęście!
Znajomi Magdy zdradzili „Party”, że aktorka ufa swojemu partnerowi tak bardzo, że kilka miesięcy temu poprosiła go, aby został jej menedżerem. – To dobra decyzja. Sławek zajmuje się w Zakopanem nie tylko muzyką, ale też biznesem. Jest poukładany, rzetelny, kompetentny – wylicza zalety górala znajoma pary. Opiekowanie się karierą Magdy będzie dla Sławka o tyle łatwe, że – jak wskazują wszystkie znaki – na razie dalej będzie ona gwiazdą Polsatu.

– Oglądalność „Szpilek na Giewoncie” była co prawda nieznacznie gorsza niż rok temu, ale Polsat nadal wierzy w tę produkcję i nie zdejmie jej z anteny – mówi „Party” osoba z ekipy serialu. Bez względu na to, jak potoczą się losy serialu, Magdalena Schejbal chce zostać w Zakopanem. Bo… jest już góralką – tak jak grana przez nią
w „Szpilkach…” Ewa.

A czy związek Magdy ze Sławkiem też będzie miał swój finał przed ołtarzem? To już zupełnie inna sprawa!
– Magda nie myśli na razie o ślubie. Skupia się na macierzyństwie, cieszy się życiem u boku ukochanego faceta i po prostu jest szczęśliwa – mówi „Party” znajomy aktorki. Cóż, pozostaje jej jedynie pogratulować!         

Ewelina Zadrożna / Party