Ujawniono listę gości weselnych na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego! Zamiast polityków... zwykli obywatele

Wychodzą na jaw kolejne szczegóły royal wedding. Lista gości weselnych dla wielu osób może wydać się zaskakująca.
Marta Kosakowska / 6 miesięcy temu
Ujawniono listę gości weselnych na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego! Zamiast polityków... zwykli obywatele fot. ONS

Od ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle zdzieli nas zaledwie miesiąc. Brytyjski książę poślubi amerykańską aktorkę 19 maja w kaplicy św. Jerzego w Londynie. Na jaw wychodzą kolejne szczegóły, na temat organizacji ceremonii ślubnej. Media ujawniły m.in. kto dostał zaproszenie na royal wedding.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle - lista gości

Choć zaślubiny młodszego syna nieżyjącej księżnej Diany i księcia Karola bez wątpienia będą w Wielkiej Brytanii jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku, to już wiadomo, że przejdą do historii jako te, na które nie zostali zaproszeni czołowi politycy. Na ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle nie będzie wielkich światowych przywódców. Media ujawniły, że zaproszeń nie otrzymali m.in. Donald Trump, Barack Obama, a nawet brytyjska premier, Theresa May.

Zdecydowano, że oficjalna lista przywódców politycznych zarówno brytyjskich, jak i zagranicznych, nie jest wymagana z okazji ślubu księcia z Megan Markle 

- powiedział rzecznik prasowy księcia Harry'ego.

Narzeczeni zadecydowali, że w ceremonii ślubnej wezmą udział jedynie osoby, które są blisko z nimi związane. Powodem takiej decyzji jest mała przestrzeń kaplicy św. Jerzego, w której obędzie się ceremonia. Ponadto, książę Harry ma małe szanse, by w przyszłości zasiąść na brytyjskim tronie, więc obecność oficjeli ze świata nie jest konieczna.

Natomiast państwo młodzi zdobyli się na piękny gest wobec Brytyjczyków. Wybrali 1200 osób, które będą miały okazję uczestniczyć w uroczystościach ślubnych pary. Wśród gości znaleźli się m.in. 12-letnia Amelia Thompson, która przetrwała zamach w Manchesterze oraz Philip Gillespie, weteran, który stracił nogę na wojnie w Afganistanie.

Przeczytaj:
Meghan Markle już wybrała druhnę! Przyjaciółka panny młodej zrobi furorę na miarę Pippy Middleton?
Już jest zwiastun filmu o księciu Harrym i Meghan Markle! Nie brakuje gorących scen

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)