Leslie Jones fot. ONS.pl

Leslie Jones Ghosbusters - To ciekawe - Afera

Aż nie chce się wierzyć!
Joanna Mroczkowska / 14.07.2016 11:16
Leslie Jones fot. ONS.pl

Dzięki social mediom coraz częściej na jaw wychodzą zależności jakimi rządzi się Hollywood. Coraz więcej gwiazd otwarcie mówi o niesprawiedliwościach, uprzedzeniach i układach. Tym razem sprawa dotyczy aktorki komediowej Leslie Jones. Czarnoskóra gwiazda właśnie zaliczyła pierwszą poważną rolę w wysokobudżetowym filmie - "Ghostbusters".

Leslie Jones i cicha wojna z projektantkami

Rola w takim hicie niezależnie od statutu aktora to zawsze wielkie wydarzenie medialne. Wywiady, spotkania prasowe i czerwone dywany stają się codziennością. Okazało się jednak, że Leslie Jones miała ogromny problem ze znalezieniem kreacji na premierę. Projektanci, do których się odezwała odmówili współpracy. Nie wpisywała się w wizerunek domu mody, nie była wystarczająco szczupła, była za wysoka? Jej kolor skóry był nieodpowiedni?

Leslie Jones
fot. ONS.pl

W związku z aktualnie panującą sytuacją w USA, temat rasizmu to bardzo drażliwy aspekt tego jakże otwartego i demokratycznego społeczeństwa. Podobnie jak wciąż lansowany wizerunek kobiety - pięknej, szczupłej, opalonej.

Leslie Jones mimo tego, że sprowokowana nie chciała podać nazwisk słynnych projektantów, którzy odmówili pomocy. Jednak niedługo po tym jak na jej Twitterze pojawił się wpis na ten temat, 1 designer ruszył z pomocą. 30-letni Christian Siriano jest zwycięzcą 4. edycji amerykańskiego "Project Runway" i od lat ubiera topowe gwiazdy. To właśnie on zaoferował, że zaprojektuje dla Leslie wymarzoną kreację.

Kolejny przykład, że nawet w czasach, którymi rządzą pozerzy i obłuda są i tacy, którzy wyciągną pomocną dłoń. Przykra historia skończyła się niemal Disney'owskim happy endem. Czy wy też myślicie, że wszystkie historie powinny się tak kończyć? ;)

Jak oceniacie zaistniałą sytuację? A także, czy też uważacie, że Leslie Jones na premierze w Los Angeles wyglądała świetnie?

Więcej newsów ze świata:

Natalia Klimas - jak stylizuje bieliźnianą sukienkę?
Siwiec i nowoczesny styl boho
Ulubiona sukienka sezony - co noszą gwiazdy?