Lekkoatletyczne Mistrzostwa Berlin 2018: Lista medali zdobytych przez Polaków

Anita Włodarczyk fot. ONS
Fantastyczny występ Polaków na Mistrzostwach Europy w Berlinie! Biało-Czerwoni zajęli 2. pozycję w klasyfikacji medalowej, przegrywając jedynie z Brytyjczykami. Rewelacyjny wynik to w dużej mierze zasługa polskich sportsmenek!
Marta Kosakowska / 13.08.2018 09:31

To najlepsze mistrzostwa od 60 lat! Polacy wracają z Berlina z 12 medalami. Biało-czerwoni wywalczyli: 7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy medal. Ostatnio Polacy zdobyli 7 złotych krążków w 1958 roku w Sztokholmie. Spory udział w tym Polek, które łącznie zdobyły aż 5 medali!

Mistrzowskie Polki!

Polskie lekkoatletki potwierdziły swoja fenomenalną formę. W niedzielę Anita Włodarczyk wywalczyła złoto na ME w Berlinie. Uzyskała wynik 78,94 metrów. Polka już po raz czwarty została mistrzynią Europy w rzucie młotem. Zwycięstwo zadedykowała swoim rodzicom, którzy tego dnia obchodzili rocznicę ślubu, a także Irenie Szewińskiej, która zmarła w czerwcu tego roku.

Kolejny złoty medal do kolekcji. Dziękuję wszystkim Polakom za wsparcie. Złoto przyjeżdża jutro do Polski
- napisała na Instagramie Anita Włodarczyk.

Złoto w Berlinie zdobyła również Paulina Guba w pchnięciu kulą. Polka uzyskała odległość 19,33 metra. Krążek z najcenniejszego kruszcu trafił również w ręce Justyny Święty-Ersetic, która w biegu na 400 metrów. Biegaczka pokonała ten dystans w 50,41 s, pobijając swój rekord życiowy.

Polka wywalczyła aż dwa złote medale w Berlinie. Pierwszy w biegu indywidualnym, a drugi w sztafecie 4x400 metrów. W sztafecie oprócz Justyny Święty-Ersetic pobiegły również: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga
Baumgart-Witan i Patrycja Wyciszkiewicz. Polki zakończyły bieg z czasem 3.26,59 s.

Srebro dla Polski wywalczyła również urodzona w Maroko Polka, Sofia Ennaoui. Jej wynik w biegu na 1500 m to 4.03,08 s.

W kolekcji medalowej znalazł się również brąz, który zdobyła Joanna Fiodorow w rzucie młotem. Polka uzyskała wynik 74 m.

Brawo Polki! Duma nas rozpiera!

Berlin 2018: Lista medali Polaków

Polacy na Mistrzostwach Europy w Berlinie zdobyli łącznie 12 medali. Oto lista laureatów: