Księżna Meghan będzie karmić piersią publicznie? fot. ONS.pl

Księżna Meghan będzie karmić piersią publicznie? Odważna decyzja księżnej

Księżna Meghan konsekwentnie buduje wizerunek nowoczesnej, bliskiej ludziom księżnej. Jej nowy pomysł szczególnie spodoba się kobietom.
Marta Kosakowska / 16.05.2019 16:24
Księżna Meghan będzie karmić piersią publicznie? fot. ONS.pl

Księżna Meghan powoli zyskuje miano rewolucjonistki monarchii. Żona księcia Harry'ego wielokrotnie udowodniła, że choć - szanuje zasady rodziny królewskiej - to ma odwagę i śmiałość, by postępować zgodnie z własnymi przekonaniami. Właśnie pojawiły się informacje o kolejnym pomyśle księżnej, który budzi skrajne emocje.

Księżna Meghan będzie publicznie karmić piersią - przełamie tabu?

Jeszcze zanim Meghan Markle została księżną Sussex, zdarzało jej się łamać zasady protokołu. Nieodpowiednio dobrane stylizacje i drobne gafy wydają się niczym wobec zachowań, które niosą ze sobą pewien - bliski księżnej Meghan światopogląd.

O tym, że księżna Meghan nie zamierza ślepo dostosowywać się z góry narzuconych tradycji, mieliśmy okazję przekonać się w czasie prezentacji royal baby. Księżna nie pokazała się publicznie kilkanaście godzin po porodzie, jak robiła to księżna Kate. Dziecko trzymał na rękach ojciec, a nie świeżo upieczona mama. Te drobne gesty pokazują, że Meghan, mimo zmiany pozycji społecznej, nadal ma w sobie ducha feministki i chce wspierać kobiety.

Najnowsze doniesienia brytyjskich mediów mówią, że księżna planuje karmić piersią publicznie. Jak do tej pory, pozostawało to w sferze prywatnej kobiet brytyjskiej monarchii. Ponoć księżna Meghan chce przełamać tabu, a tym samym zachęcić kobiety na całym świecie, by nie krępowały się karmić w miejscach pozornie do tego celu nieprzystosowanych.

- Chce pokazać, jak publicznie karmi piersią i obalić mit, że powinno się to robić za zamkniętymi drzwiami
- skomentowała, Angela Molard znawczyni rodziny królewskiej, na łamach „New Idea”.

Ile prawdy w doniesieniach mediów? Odpowiedź na to pytanie z pewnością poznamy już wkrótce. Pewnym jest, że księżna Meghan z pewnością jeszcze wiele razy nas zaskoczy. A jej misja unowocześniania oblicza monarchii będzie budzić kontrowersje. Czy nie taki los spotyka wszystkich rewolucjonistów?

Przeczytaj:
Nowe zdjęcie Archiego to hołd dla księżnej Diany
Najlepsze ciążowe stylizacje księżnej Meghan

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)