królowa Elżbieta II założyła konto na Instagramie fot. ONS.pl

Królowa Elżbieta II na Instagramie. Monarchini opublikowała pierwszy wpis

Królowa Wielkiej Brytanii udowadnia, że nowe technologie nie są jej obce!
Marta Kosakowska / 08.03.2019 10:16
królowa Elżbieta II założyła konto na Instagramie fot. ONS.pl

Królowa Elżbieta II została nazwana przez CNN „nową influencerką”. 92-letnia brytyjska monarchini zamieściła na Instagramie swój pierwszy post. To debiut królowej w mediach społecznościowych. Co opublikowała?

Elżbieta II zamieściła wpis na profilu rodziny królewskiej

Debiut królowej Elżbiety II na Instagramie odbył się w czwartek (7.03.2019). Tego dnia monarchini pojawiła się z oficjalną wizytą w londyńskim Muzeum Nauki.

Królowa Wielkiej Brytanii zwróciła uwagę na dokument, który uznała za godny upublicznienia w sieci. To pochodzący z 1843 roku list, którego autorem był matematyk Charles Babbage, a adresatem pradziadek królowej, książę Albert. W liście opisany został prototyp maszyny Difference Engine, który jest uznawany za pierwowzór dzisiejszych komputerów.

- Podczas mojej dzisiejszej wizyty w Muzeum Nauki znalazłam coś niezwykłego w Królewskich Archiwach. To, na co patrzycie, to list napisany w 1843 roku do mojego prapradziadka, księcia Alberta. Charles Babbage, uznany za pierwszego na świecie pioniera komputerowego, zaprojektował Mechanizm różnicowy, którego prototyp książę Albert miał okazję zobaczyć w lipcu 1843 roku. W liście Babbage opowiedział królowej Wiktorii i księciu Albertowi o swoim wynalazku "Silniku Analitycznym", na którym powstały pierwsze programy komputerowe, stworzone przez Adę Lovelace, córkę Lorda Byrona. Dziś miałam również przyjemność poznawać inicjatywy związane z kodowaniem komputerowym dla dzieci i wydaje mi się stosowne, aby opublikować ten post na Instagramie w Muzeum Nauki, które od dawna propagowało technologię, innowacyjność i inspirowało następną generację wynalazców
- napisała królowa Elżbieta II.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Today, as I visit the Science Museum I was interested to discover a letter from the Royal Archives, written in 1843 to my great-great-grandfather Prince Albert. Charles Babbage, credited as the world’s first computer pioneer, designed the “Difference Engine”, of which Prince Albert had the opportunity to see a prototype in July 1843. In the letter, Babbage told Queen Victoria and Prince Albert about his invention the “Analytical Engine” upon which the first computer programmes were created by Ada Lovelace, a daughter of Lord Byron. Today, I had the pleasure of learning about children’s computer coding initiatives and it seems fitting to me that I publish this Instagram post, at the Science Museum which has long championed technology, innovation and inspired the next generation of inventors. Elizabeth R. PHOTOS: Supplied by the Royal Archives © Royal Collection Trust / Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Pierwszy post królowej pojawił się na oficjalnym profilu rodziny królewskiej The Royal Family, na którym regularnie pojawiają się relacje z uroczystości i wydarzeń, w których udział biorą członkowie monarchii.

Prowadzeniem profili rodziny królewskiej w mediach społecznościowych zajmuje się profesjonalne biuro prasowe. Od czasu do czasu na Instagramie pojawiają się bardziej prywatne wpisy. Tak było, kiedy książę Harry zamieścił w sieci zdjęcie swojej ciężarnej żony, księżnej Meghan. Fotografia powstała w czasie wizyty pary w Nowej Zelandii.

92-letnia królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą brytyjską monarchinią. Babka księcia Williama i księcia Harry'ego wciąż jest w świetnej kondycji. Nie tylko bierze udział w wielu wydarzeniach, ale również wciąż samodzielnie prowadzi samochód, czuwa nad losami rodziny królewskiej, a także - co udowodniła debiutując na Instagramie - nadąża za nowymi technologiami.

Więcej o rodzinie królewskiej:
Baby shower księżnej Meghan - szczegóły imprezy
Ciekawostki o ciąży i porodzie księżnej Meghan