Keira Knightley fot. ONS.pl

Keira Knightley - fakty z życia

Poznaj 5 zaskakujących faktów o aktorce! Wygląda na 30 lat?
Edyta Liebert / 27.03.2015 11:22
Keira Knightley fot. ONS.pl

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby tej aktorki z przynajmniej jednej produkcji filmowej. Utalentowana Brytyjka jest nie tylko świetną aktorką, lecz także... Przeczytajcie 5 faktów o Keirze Knightley, która 26 marca skończyła dziś 30 lat!

  1.  Imię "Keira" jest dziełem... przypadku, a raczej pomyłki. Ojciec aktorki był ogromnym fanem łyżwiarstwa figurowego. Swego czasu z zapałem oglądał występy łyżwiarzy, a ze szczególnym upodobaniem - Rosjanki, imieniem Kiera. Niestety mama aktorki nieopatrznie źle przeliterowała jej imię podczas rejestracji córki w urzędzie. Dlatego ze świecą szukać drugiej Keiry w świecie Hollywood, a nawet w całym Los Angeles!

  2.  Gdy aktorka miała 3 lata stwierdziła, że kariera stoi przed nią otworem. Zarządała od rodziców, aby... wynajęli jej agenta! Jednakże nie jest to tylko słowna anegdotka. Mała Keira przejawiała talenty artystyczne w tak dużym stopniu, że rodzice zadecydowali o zatrudnieniu odpowiedniej osoby po 3 latach od wygłoszonej sugestii. Aktorka miała wtedy 6 lat!

  3. Ostatnio głośno zrobiło się o Jamie'em Dornanie, odtwórcy głównej roli w filmie "50 twarzy Greya". Mało kto wie, że Keira i Jamie byli parą! Wszystko to działo się niespełna 13 lat temu. Zaskakujące, prawda?

  4. Aktorka wyznała ostatnio w wywiadzie, czego bardzo, ale to bardzo brakuje jej w ciąży - alkoholu! Przyznała się, że od lat jest absolutną fanką drinku margarita i gdy go zamawia, czuje się jak James Bond, ktory prosi o martini!

  5. Jako dziecko Keira Knightley zmagała się z poważnym kompleksem z powodu dysleksji. Gwiazda zdradziła, że w walce z tą dysfunkcją, pomocny okazał się... scenariusz Emmy Thompson, ktory był adaptacją powieści Jane Austen, do filmu "Rozważna i romantyczna". Aktorka bardzo wczuła się w klimat XIX-wieku, który nie dopuszczał kobiet do uzyskania pełnej edukacji. To ją zmotywowało to nauki ortografii i ciężkiej pracy. Co ciekawe, w 2005 roku sama wystąpiła w ekranizacji!

Zobacz także: