Katarzyna Bujakiewicz wspomina Annę Przybylską

Mało kto wiedział, że były ze sobą blisko.
/ 20.09.2017 05:10

 - Pamiętam moment, gdy Anka wpadła do garderoby przy okazji jakiejś naszej wspólnej produkcji - wspomina Bujakiewicz. - Już po chwili zdałam sobie sprawę, że w końcu mam poważną konkurencję, jeśli chodzi o temperament. Kasia Bujakiewicz i Anna Przybylska poznały się podczas współpracy w serialu „Złotopolscy” oraz filmie „Rh+”. Były ze sobą na dobre i złe, a ich przyjaźń była stawiana za wzór. W biografii Ani Przybylskiej musiało się znaleźć miejsce na wspomnienie Bujakiewicz.

Kasię i Anię dzieliło 6 lat różnicy wieku i miejsce zamieszkania. Nie na długo, bo gdy się poznały wiedziały, ze ta znajomość ma szansę przetrwać do - jak się potem okazało zbyt prędkiego - końca. Przybylska i Bieniuk po przeprowadzce do Poznania (Ania wszędzie podążała za partnerem) polegali na Bujakiewicz. Mogli na nią liczyć w każdej sprawie: domowe, formalnej, zawodowej.

„Był taki moment, że wszystko było pod Jarka”. Siostra Anny Przybylskiej wspomina aktorkę

Powiedzmy sobie szczerze: gdy Ania i Jarek przeprowadzili się do Poznania, to stałam się ich domownikiem. Jarek ciągle albo na treningach, albo wyjeżdżał na mecze, zgrupowania, więc zorganizowałam Ani życie w Poznaniu. Rano szłyśmy na siłownię, trzy razy w tygodniu na spinning, potem jeszcze jakaś mała siłownia, sauna – zresztą zwykle w większym towarzystwie, bo żony piłkarzy Lecha i Amiki trzymały się w grupie i wiele rzeczy robiły razem. I jechałyśmy do niej, Ania gotowała, ja jadłam. Takie nudne, zwyczajne, poznańskie życie. - czytamy fragment biografii.

Razem spędziły nawet walentynki, razem robiły porządki i imprezowały. Ufały sobie na tyle, że Przybylska, kiedy już wiedziała, że choroba ją pokona, poprosiła Bujakiewicz o przysługę związaną z dziećmi. Jaką?

Biografia Anny Przybylskiej

„Ania” jest już dostępna na kulturalnysklep.pl, a w formie ebooka na publio.pl. Wersja papierowa ma premierę 27 września 2017 roku.
26 września w Centrum Premier Czerska 8/10 o godz. 19 Annę Przybylską będą wspominać autorzy książki, jej mama, przyjaciele. Zapisy na spotkanie: ania.evenea.pl.

Kolejne fragmenty biografii trafiają do sieci. „To prawda o Ani i pamiątka. Jasiu miał trzy lata, kiedy odeszła”

Redakcja poleca

REKLAMA