Jak mieszka drugi najbogatszy człowiek świata? Dom Elona Muska kosztuje mniej niż jego samochody

jak mieszka Elon Musk fot. ONS, AFF
Jak donoszą zagraniczne media, Elon Musk w ostatnich tygodniach sprzedał wszystkie swoje posiadłości w Kalifornii. Postanowił wprowadzić się do... mobilnego, składanego domu.
Urszula Wilczkowska / 28.06.2021 09:06
jak mieszka Elon Musk fot. ONS, AFF

Majątek właściciela i głównego architekta marki Tesla, a także prezesa programu SpaceX szacuje się na ponad 200 miliardów dolarów. Ta kwota wydaje się wręcz astronomiczna, ale możemy być pewni, że Elon Musk jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Pomyśleć więc można, że multimiliarder mieszka w prawdziwym pałacu. Każdy, kto tak uważa, może się mocno zdziwić...

W ostatnich miesiącach Elon Musk sprzedał prawie wszystkie swoje posiadłości - zostawił tylko jeden dom, który wynajmuje na imprezy. Nie wyklucza jednak, że i on w przyszłości znajdzie nowego właściciela. Gdzie zatem mieszka drugi najbogatszy człowiek świata?

Jak mieszka Elon Musk?

Ze względu na swój olbrzymi majątek, Elon Musk co rusz jest posądzany o przestępstwa finansowe i malwersacje podatkowe. To właśnie było jednym z powodów, dla których biznesmen zdecydował się sprzedać swoje nieruchomości.

Kolejnym argumentem było rosnące zainteresowanie rozwojem pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, nad czym obecnie pracuje. W najbliższych latach planuje skupić się też na „ochronie świadomej przyszłości poprzez uczynienie naszego życia multiplanetarnym”.

Elon Musk porzucił życie w luksusowych wnętrzach na rzecz... prefabrykowanego domu o powierzchni 37 metrów kwadratowych, który wynajmuje od SpaceX na terenie Teksasu. Dom jest w pełni mobilny, można go złożyć i rozłożyć w dowolnym miejscu. Za jego produkcję odpowiedzialny był startup Boxabl.

Mikrodomy i mikroapartamenty cieszą się coraz większą popularnością. W niektórych miastach, jak na przykład w Hongkongu nanomieszkania są koniecznością, jednak są też ludzie, którzy decydują się na to ze względów nie tylko ekonomicznych, jak na przykład ta kobieta, która wymieniła ogromny dom na 9-metrową kawalerkę.

Prefabrykowane domy Boxabl mają być nie tylko tańszą alternatywą dla zwykłych domów (ich koszt to około 50 tysięcy dolarów), ale ich budowa ma być też znacznie bardziej obojętna dla środowiska.

Jak przekonuje producent, postawienie takiego budynku zajmuje zaledwie 1 dobę. Czy podobny projekt miałby szansę zaistnieć w Polsce?

Czytaj także:
Justin Timberlake i Jessica Biel przez 10 lat nie mogli sprzedać swojego apartamentu. Dlaczego?
Johnny Depp po raz trzeci próbuje sprzedać swoją posiadłość we Francji. Co odstrasza kupców?
Tak wygląda najdroższy dom na świecie. Jego cena zwala z nóg

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA