Gwiazdy, które zmarły na raka trzustki

Rak trzustki to z reguły wyrok. Choroba nie oszczędza również tych sławnych i bogatych. Kto ze znanych przegrał walkę z rakiem trzustki?
/ 25.06.2019 12:54

Rak trzustki to z reguły wyrok. Medycyna jest często bezradna wobec tej choroby, która nie oszczędza również tych sławnych i bogatych. W gronie gwiazd, które zmarły na raka trzustki znaleźli się, m.in.: Anna Przybylska, Patrick Swayze, czy Steve Jobs.

Sprawdź: Jak zdiagnozować raka trzustki?

Gwiazdy, które zmarły na raka trzustki

fot. ONS.pl/ kolaż Polki.pl

Przeczytaj także: Ostre zapalenie trzustki - objawy i leczenie

Anna Przybylska

Polski świat kina i showbiznesu pogrążony jest w żałobie po tym, jak kilka dni temu zmarła w wieku 35 lat polska aktorka Anna Przybylska. Zostawiła męża, Jarosława Bieniuka oraz trójkę dzieci. Do dziś wiele osób nie może pogodzić się z jej śmiercią. Była popularną aktorką bardzo lubianą przez widzów. Zauroczyła Polaków swoją rolą Marylki w serialu "Złotopolscy".

Gwiazdy, które zmarły na rak trzustki

fot. ONS.pl

Patrick Swayze

Zachwycał swoimi rolami w różnych filmach, choć najbardziej pamiętną rolę zagrał w filmie "Dirty Dancing". Aktor o raku trzustki dowiedział się  w styczniu 2008. Na początku maja Patrick przeszedł operację, w trakcie której usunięto mu część zaatakowanego przez raka żołądka. Zmarł w nocy z 14 na 15 września 2009 w Los Angeles. Zgodnie z życzeniem aktora jego ciało zostało skremowane, a jego prochy zostały rozsypane na jego ranczo w Nowym Meksyku.

Gwiazdy, które zmarły na rak trzustki

fot. ONS.pl

Steve Jobs

To on jest ojcem jednej z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych marek na świecie - Apple. Był geniuszem i doskonałym strategiem. Potrafił wybiegać w przyszłość. Jego motywacyjne wykłady do dziś odsluchiwane i analizowane są tysiące razy. 31 lipca 2004 r. Jobs poddał się operacji usunięcia nowotworu trzustki. Zmarł w swoim domu w Kalifornii 5 października 2011 roku około godz. 15., z powodu nawrotu leczonego wcześniej nowotworu trzustki i zatrzymania oddechu. Jego śmierć została ogłoszona na stronie internetowej Apple:

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiaj Steve Jobs odszedł od nas. Jego mądrość, pasja i energia były źródłem niezliczonych innowacji, które wzbogacają i poprawiają nasze życia. Dzięki Steve'owi świat jest zdecydowanie lepszy. Jego największą miłością była żona Laurene i jego rodzina. Kierujemy nasze serca w ich stronę oraz w stronę tych wszystkich, którzy doświadczyli jego nadzwyczajnych talentów."

Gwiazdy, które zmarły na rak trzustki

fot. ONS.pl

Inne gwiazdy, które zmarły na raka trzustki

  • Luciano Pavarotti
  • Daria Trafankowska
  • Michael Landon
  • Marcello Mastroianni
  • Richard Crenna
  • Rex Harrison
  • Marian Glinka