Edyta Górniak napisała list przeciwko szczepieniom na koronawirusa fot. ONS.pl

Górniak napisała oficjalny list przeciwko szczepieniu na Covid-19. „Żaden człowiek nie ma prawa boskiego”

Edyta Górniak wielokrotnie powtarzała, że nie zgodzi się na przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi. Tym razem gwiazda wystosowała nawet oficjalny list, który został odczytany podczas protestu antyszczepionkowców.
/ 08.06.2020 12:06
Edyta Górniak napisała list przeciwko szczepieniom na koronawirusa fot. ONS.pl

Edyta Górniak potrafi zaskoczyć. Całkiem niedawno kontrowersję wzbudziły jej wypowiedzi dotyczące leczenia i szczepienia na Covid-19. Wokalistka oficjalnie przyznała, że „dopóki żyje, nie da się zaszczepić”. Tym razem poszła o krok dalej i swoją opinię medyczną zawarła w oficjalnym liście, który odczytano na niedzielnym „Międzynarodowym proteście przeciwko przymusowi szczepień”.

Edyta Górniak napisała list do antyszczepionkowców

Wszystko, co jest przeciwieństwem miłości, w szczególności agresja, kłamstwo, strach, destrukcja, czy przymus - nie ma uzasadnienia w istocie życia na Ziemi. Żaden człowiek, powtarzam - żaden człowiek nie ma prawa boskiego. Nie ma więc prawa forsować ani odbierać poczucia godności i pięknej wartości człowieczeństwa. Nie ma także prawa ograniczać jego rozwoju czy dezaktywować jego potencjału. Nie ma bowiem prawa odebrać wolnej jego woli, nadanej przez najświętszą energię wszelkiego stworzenia, czyli Boga - pisała Górniak

W dalszej części listu wokalistka uznała, że osoby popierające szczepienia wierzą w kłamstwa i kierują się wyłącznie lękiem. Ma jednak nadzieję, że przeciwników specyfików medycznych będzie w Polsce coraz więcej, a rząd w końcu „się ocknie”.

Kierujmy wszystkie idee miłością - nie chciwością. Nie kłamstwem. Nie agresją wobec istoty ludzkiej. Nie matematyką! Głodem kontroli i decyzyjności za inne istoty ludzkie. Jestem bardzo dumna, że w naszym pięknym kraju jest aż tylu świadomych, inteligentnych, mądrych, dobrych, pracowitych i wrażliwych ludzi. Ufam, że będzie nas coraz więcej. Żyjmy jak najmądrzej i bezpiecznie, w spełnieniu i zdrowiu. Bądźmy przykładem i odwagą także dla zastraszonych - perorowała gwiazda

Na samym końcu Górniak postanowiła uściślić, jaki ma stosunek do szczepionki, nad którą naukowcy na całym świecie nadal prowadzą pracę. Zdecydowanie podkreśliła, że kiedy już specyfik się pojawi, ona na pewno nie pozwoli nikomu zrobić sobie zastrzyku. 

Nie wyrażam zgody na przymusowe zaszczepienie mnie lub mojego syna przeciwko Covid-19 - wyznała

Edyta Górniak wzywa do debaty ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego

Przypominamy, że jeszcze kilka tygodni temu Edyta Górniak wzywała do publicznej debaty ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Zamierzała „nawrócić” medyka na właściwe jej zdaniem tory i przekonać go, że syntetyczne szczepionki bardziej szkodzą niż pomagają. Niestety, polityk był zbyt zajęty wygaszaniem epidemii w kraju i nie przyjął wyzwania celebrytki. 

Zobacz więcej newsów z życia gwiazd:
To ostatnie chwile przed porodem Małgorzaty Rozenek, a na profilu pojawiło się zdjęcie pobitego Majdana...
Ale ona się zmieniła! Jak wyglądała Kasia Cichopek na początku przygody z "M jak miłość"?
"Rolnik szuka żony 7": ruszyły zdjęcia do kolejnego sezonu. Kto weźmie w nim udział?
Czy Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" planują więcej dzieci? Ich odpowiedź nie pozostawia złudzeń