Festiwal Filmowy w Gdyni: gwiazdy na ceremonii zamnięcia

Żukowska, Bohosiewicz, Preis... Czy polskie aktorki zadały szyku? Przeczytaj komentarz redaktorki działu Moda.
Edyta Liebert / 26.09.2016 12:35

41. Festiwal Filmowy w Gdyni odbywał się w dniach 19-24 września 2016 roku. Na oficjalnej gali zamknięcia iskrzyło się od gwiazd filmu. Na czerwonym dywanie zaprezentowały się między innymi Sonia Bohosiewicz, Marieta Żukowska, czy Magdalena Cielecka. Nie brakowało osobistości spoza świata filmu - Moniki Olejnik czy Marty Kaczyńskiej. Kto wypadł korzystnie, a komu przydałby się przegląd szafy?

Festiwal Filmowy w Gdyni jest dużym wydarzeniem, a laureaci konkursu przechodzą podczas tych kilku dni chyba przez wszystkie fazy emocji: od stresu, przez ekscytację, a na radości i wzruszeniach skończywszy. Doskonałe obrazy polskich debiutantów (i nie tylko) napawają dumą.

Zwiastuny najlepszych filmów Festiwalu w Gdyni

ONS.pl

Podobnie piękne polskie aktorki sprawiają, że ceremonia zamknięcia to impreza wysokiej rangi. Pieczołowicie dobierane dodatki, perfekcyjne makijaże... ach, i te suknie! I nie tylko. Bo Magdalena Popławska czy Agnieszka Smoczyńska (reżyserka "Córek Dancingu"), wybrały spodnie. Zwłaszcza ta druga postawiła na ekstrawagancję i odważny print.

ONS.pl

Ladies in black, ladies in white

Ponoć czerń to zawsze dobry wybór, ale damy polskiego kina zapomniały, że nawet najmniej wymagający kolor wymaga odpowiedniego fasonu i dodatków. - Ola Hamkało wyglądała bardzo niekorzystnie, ale można jej to wybaczyć. Chyba największy zawód sprawiła nam kochająca modę Monika Olejnik, która wypadła naprawdę słabo - stwierdziła nasza redaktorka działu Moda, Aśka Mroczkowska.

ONS.pl

Trudno się też nie zgodzić ze stwierdzeniem, że eteryczne blondynki w bieli zawsze będą wyglądać pięknie i z klasą. - Magdalena Cielecka wybrała asymetrię, choć z tym krojem nie jest mi po drodze, to wciąż jest na czasie. Posągowo, pięknie, dostojnie - kontynuuje. Na imprezie lśniła także Marieta Żukowska: jej wyczucie stylu mogły zawstydzić inne panie, które gościły na wydarzeniu. Z wiadomych powodów nie mogłyśmy oderwać wzroku od Moniki Zamachowskiej, która popełniła modowe faux pas. - Taki krój był modny 10 lat temu! - mówi Aśka Mroczkowska.

ONS.pl

Zajrzyjcie do galerii oceńcie same, które aktorki i gwiazdy telewizji prezentowały się zjawiskowo i lśniły na Festiwalu w Gdyni, a które zostały przyćmione tym blaskiem.

Wielki sukces Polki! Zdobyła studenckiego Oscara

Redakcja poleca

REKLAMA