POLECAMY

Dorota Williams - szara eminencja TVN-owskiego dworu

Dorota Williams zwana jest naczelną stylistką TVN. Odpowiada za wizerunek dziennikarzy, prezenterów, aktorów oraz roztańczonych gwiazd. Lista jej ofiar jest naprawdę długa...

Naczelna stylistka TVN. Odpowiada za wizerunek dziennikarzy, prezenterów, aktorów oraz roztańczonych gwiazd. Lista jej ofiar jest naprawdę długa...

Dorota Williams - szara eminencja TVN-owskiego dworu

Fot. ONS


Zobacz też:

Męskie twarze TVN - top 10

Kobiece twarze TVN - top 10

Główne stylizacje Doroty Williams

Dorota Williams nazywana jest prekursorką telewizyjnej stylizacji w Polsce. Swoją karierę rozpoczęła w TVP1. Przez trzy lata „dobierała krawaty” dziennikarzom i prezenterom telewizji publicznej. W 1997 roku przeszła do TVN i dopiero tu rozwinęła skrzydła. Poza sprawowaniem pieczy nad wizerunkami prezenterów kanałów TVN, TVN 24, TVN CNBC Business i TVN Meteo, zadbała o wygląd Huberta Urbańskiego w pierwszej edycji „Milionerów”, a także rozpoczęła pracę na planie TVN-owskich seriali („Kasia i Tomek”, „Camera Cafe”, „Anioł Stróż”, „Hela w opałach”). To ona stworzyła wizerunki bohaterek filmu „Nigdy w życiu” (granych przez Danutę Stenkę i Joannę Brodzik). To jej zawdzięczamy szalone stylizacje Niani Frani. Dorota Williams jest obecnie szefową Zespołu Stylizacji i Charakteryzacji TVN i... niestety główną stylistką „Tańca z gwiazdami”.

Stylizacje TVN-owskiego "Tańca z gwiazdami"

TVN-owskie edycje „Tańca z gwiazdami” zapadły w pamięć nie z powodu występów par, a koszmarnych, landrynkowych sukienek uczestniczek tego programu. Raziły po oczach, nie leżały dobrze na wszystkich gwiazdach i żadnej nie dodawały uroku.

Fot. MW Media

I to właśnie specjalność Doroty Williams – uwydatnić za mały biust, zbyt masywne nogi, czy ramiona albo brak talii. Jednym słowem zamiast zatuszować niedoskonałości, pokazuje je w pełnej krasie.

Fot. MW Media

Wielokrotnie spotkało to prowadzącą Katarzynę Skrzynecką. Lista jej niefortunnych stylizacji jest zdecydowanie dłuższa od tych trafionych. Dorota Williams broniła się kiedyś, że projektantką większości kreacji, w których pokazuje się Katarzyna Skrzynecka, jest Teresa Rosati. Tak jakby „szlachetne metki” odpowiadały za to, czy ktoś jest ubrany ze smakiem, czy nie... Skrzynecka mogłaby nosić suknie od Prady, Chanel, Diora, czy Oscara de la Renty – grunt, żeby ani jej nie poszerzały, ani jej nie skracały oraz żeby były odpowiednio dobrane do jej wieku. Czasem Kasia wygląda tak, jakby Dorota na siłę wcisnęła ją w kreację przeznaczoną dla 20-letniej modelki, mierzącej 190 cm i ważącej 45 kg. A to, co na temat umiejętności naczelnej stylistki TVN-u myślą internauci najlepiej oddaje wypowiedź jednego z nich: „Jeśli to ona ubiera Skrzynecką to należy jej się kulka w kolano”. Krótko i na temat.

Fot. MW Media

Stylizacje przy "You can dance"

Krążą plotki, że panie nie darzą się sympatią i może to właśnie powód koszmarnych stylizacji Katarzyny Skrzyneckiej, a może nie... Dorota Williams podobno przyjaźni się z Kingą Rusin. Obie stawiały swoje pierwsze kroki w TVP. Obie pracują teraz dla TVN. Oglądając jednak młodzieżowe wcielenia Kingi w programie „You Can Dance” możnaby się zastanowić nad tym, jak głęboka jest ich przyjaźń. Fatalne stylizacje Kingi Rusin były tak samo komentowane i wyśmiewane jak kreacje Katarzyny Skrzyneckiej. Nic dziwnego, że Kinga postanowiła w końcu zrezygnować z rad swojej przyjaciółki i w ostatniej edycji tanecznego show oddała się w ręce Joannie Horodyńskiej. Wszystkim wyszło to na zdrowie.

Fot. MW Media

Nie wiadomo, kto i dlaczego lansuje Dorotę Williams. Większość stylizacji, które przygotowała do „Tańca z gwiazdami” i „You Can Dance” lekko mówiąc pozbawiona jest smaku. Aneta Piotrowska podjęła zatem bardzo mądrą decyzję emigrując do Wielkiej Brytanii. Tam ręka stylistki na pewno jej nie dosięgnie... Która z kreacji przygotowanych przez Dorotę Williams najbardziej zapadła wam w pamięć?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (17)
/2 lata temu
może robi to przez zazdrośc by zohydzic: aktorki ,prezenterki albo taka nieudolna, tylko kto ja tak lansuje? ciekawe , moze pan MISZCZAK?
/2 lata temu
Szkoda ze normalnych ludzi nie chodzi mi o dziennikarzy tylko o nas nie moze zrobic stylizacji nam chcialbym zobaczyc siebie po stylizacji
/4 lata temu
Pani Stenka ma na imie Danuta nie Dorota tak ns marginesie
POKAŻ KOMENTARZE (14)