Dorota Wellman kończy 60 lat. Zdradzamy 5 faktów o dziennikarce, o których mało kto wie

Dziś Dorota Wellman obchodzi 60. urodziny. Ile ma dzieci? Kim jest jej mąż?
Urszula Wilczkowska / 03.03.2021 11:01

Dorota Wellman w duecie z Marcinem Prokopem od lat są jednymi z ulubionych prowadzących „Dzień Dobry TVN”. Dziennikarka współpracuje z programem od 14 lat, a wielu widzów nie wyobraża sobie oglądać popularnej śniadaniówki bez niej na ekranie.

Dziś Dorota Wellman obchodzi 60. urodziny, co dla wielu osób oznacza koniec pracy, a zamiast tego odpoczynek na emeryturze. Jak jednak mówi dziennikarka, zupełnie nie przejmuje się swoim wiekiem i nie zamierza przestać występować w telewizji. Już niedługo nawet premierę będzie miał nowy program, w którym wystąpi jako prowadząca.

Dorota Wellman skończyła 60 lat

Dziennikarka należy do tych gwiazd, które niespecjalnie często dzielą się szczegółami dotyczącymi swojego życia prywatnego. Z okazji jej urodzin uchylamy rąbka tajemnicy i przypominamy kilka faktów z życia Doroty Wellman.

Dorota Wellman jest związana z Krzysztofem Wellmanem. Para poznała się w drugiej połowie lat 80. podczas pracy nad filmem „Schodami w górę, schodami w dół”, którego dziennikarka była drugą reżyserką. Od razu przypadli sobie do gustu, a w 1987 roku postanowili się pobrać.

Para doczekała się syna, urodzonego w 1993 roku Jakuba. Dziennikarka przyznaje jednak, że dziś żałuje, że ma tylko jedno dziecko. Jakub Wellman już dawno wyfrunął z rodzinnego gniazda, jednak jego mama zdradza, że często pojawia się na domowe obiady.

Dziennikarka zagrała w kilku filmach. W filmie Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei” wcieliła się w rolę Henryki Krzywonos. Zaliczyła też epizodyczne role w serialach „Niania”, „39 i pół” oraz „Naznaczony”.

Dorota Wellman słynie z tego, że otwarcie mówi o akceptacji własnego ciała i przekonuje do tego innych.

Jeśli ja mogę być modelką, to każdy może być. Po pierwsze, jestem jedyną grubą w telewizji. Uznaję, że jestem gruba, żeby inni mieli odnośnik, żeby wiedzieli, jacy są szczupli, więc jakiś przykład jest potrzebny
- mówiła w wywiadzie udzielonym podczas promocji swojej książki „I ty możesz być modelką”

Często angażuje się też w akcje charytatywne. Część honorarium, a dokładnie 300 tysięcy złotych, które otrzymała za występ w reklamie Lidla, przekazała na szczytny cel.

To też może cię zainteresować:
Ida Nowakowska skomentowała odejście Marzeny Rogalskiej z TVP. „Nikt się tego nie spodziewał”
Jak zmieniły się uczestniczki „Hotel Paradise”? Marietta była kiedyś blondynką, a Ania zoperowała nos
Syn Grażyny Wolszczak nie poszedł w ślady rodziców. Czy boi się medialnego szumu?