Ciemne chmury nad głową Miss Polonii

Wielkimi krokami zbliża się kolejny konkurs Miss Universe, w którym w tym roku reprezentować nas będzie Miss Polonia 2010 - Rozalia Mancewicz. Choć dziewczyna ma wszelkie atrybuty, by odnieść sukces w tym prestiżowym konkursie piękności. Jednak w plotkarskich mediach nie pisze się o niej przychylnie.
Marta Kosakowska / 26.03.2008 10:50

Wielkimi krokami zbliża się kolejny konkurs Miss Universe, w którym w tym roku reprezentować nas będzie Miss Polonia 2010 - Rozalia Mancewicz. Choć dziewczyna ma wszelkie atrybuty, by odnieść sukces w tym prestiżowym konkursie piękności. Jednak w plotkarskich mediach nie pisze się o niej przychylnie.

Wszystko za sprawą wywiadu, którego kandydatka do tytułu najpiękniejszej kobiety na świecie udzieliła w porannym programie stacji TVN24 "Wstajesz i wiesz". Podczas programu na żywo, prowadzący zadał Macewicz pytanie: "Czym jest Polska?", wprawiając ją tym samym w osłupienie. Dziewczyna, nie potrafiąc, udzielić natychmiastowej odpowiedzi na to górnolotne pytanie, zwyczajnie "zacięła się". Temat chętnie podchwyciły plotkarskie media, a sama zainteresowana, chyba nieco zmartwiona oczernianiem jej wizerunku w mediach, przez pośrednictwo swojej menedżerki, wydała następujące oświadczenie:

Fot. MW Media

W związku z wystąpieniem w dniu 14 sierpnia 2011 Miss Polonia Rozalii Mancewicz w porannym programie "Wstajesz i wiesz" w stacji TVN 24 pragnę poinformować, iż zaprezentowany w internecie materiał stanowi tylko część rozmowy. Tym samym pragnę nakłonić do refleksji wszystkich tych, którzy na podstawie tego materiału przedstawili Miss Polonia Rozalię Mancewicz w złym świetle, podważając jej inteligencję jak również zniesławiając.

Miss Polski 2010 Rozalia Mancewicz udziela w TVN24

Miss Polski 2011 Rozalia Mancewicz udziela w TVN24

Głos w sprawie zabrała również sama Rozalia:

Pragnę z tego miejsca przeprosić wszystkich tych, którzy brakiem płynnej wypowiedzi na jedno z pytań poczuli się urażeni. Nie ukrywam faktu, że wystąpienia w TV na żywo wiążą się z dużym stresem czego doświadczyłam w ostatnią niedzielę w porannym programie "Wstajesz i wiesz" w TVN 24. Polska jest moją ojczyzną, moim krajem i moim domem. W najbliższą niedziele 21 sierpnia wylatuję do Sao Paulo na finał konkursu Miss Universe i dołożę wszelkich starań, aby nasz kraj godnie reprezentować.

Kolejnym powodem do nieprzychylnych komentarzy na swój temat, Rozalia Macewicz przysporzyła, skracając i zangielszczając na potrzeby konkursu swoje imię do formy "Rosie". Pytanie, czy jest to zasadne, wszczęło dyskusję wśród zwolenników i przeciwników kandydatki. Jedni twierdzą, że dziewczyna o typowo słowiańskiej urodzie, która ma reprezentować nasz kraj w sukni z polskimi motywami, powinna pozostać przy oryginalnej wersji swojego imienia. Inni twierdzą, że kosmopolitycznie brzmiące imię i dobra znajomość języka angielskiego może pomóc jej w wygranej. Poniżej film promujący Rosie Macewicz.

Miss Polonia 2010 - Film promujący

Miss Polonia 2011 - Film promujący

Finał konkursu Miss Universe odbędzie się 12 września w w Sao Paulo w Brazylii. Rozalia Macewicz wystąpi na nim w specjalnie uszytej na tę okazję sukni projektu Sabriny Pilewicz.

Jak myślicie, ma szansę na wygraną? I czy "afera" wokół jej wpadki nie jest przesadzona?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/22.08.2011 10:05
'Rosie' brzmi tanio.
/22.08.2011 20:28
Zgadzam się. Jak ksywa tancerki go go.
/01.09.2011 11:07
Dokładnie tak. Jak tania ruska panienka wijąca się na rurze. DRAMAT!
/19.08.2011 17:13
żenujący artykuł
POKAŻ KOMENTARZE (2)