Chrzest księcia Louisa: termin, rodzice chrzestni, stylizacje, goście [GALERIA]

Najmłodszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej został ochrzczony! Dowiedz się wszystkiego o chrzcie księcia Louisa.
Marta Kosakowska / 10.07.2018 08:32

Kolejny ważny dzień w brytyjskiej rodzinie królewskiej za nami! Urodzony w kwietniu książę Louis, najmłodsze z dzieci księżnej Kate i księcia Williama, został ochrzczony. Uroczystość odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad monarchii. Niestety zabrakło na niej królowej Elżbiety II.

Chrzest księcia Louisa - data i miejsce

Chrzest księcia Louisa odbył się 9 lipca 2018 roku o godzinie 16:00 w Kaplicy św. Jakuba w Londynie. Dokładnie w tym samym miejscu kilka lat temu odbył się chrzest pierworodnego syna książęcej pary z Cambrigde, księcia George'a, a kilka miesięcy temu - chrzest Meghan Markle, która przed ślubem z księciem Harry zmieniła wiarę. Książę Louis został został ochrzczony przez arcybiskupa Canterbury Justina Welby'ego.

Dominika Gwit potwierdziła ślub! Pokazała zjawiskową suknię ślubną

Rodzice chrzestni

Księżna Kate i książę William wybrali dla swojego najmłodszego syna aż 7 rodziców chrzestnych. Nie znaleźli się wśród nich książę Harry i księżna Meghan. Zgodnie z tradycją rodziny królewskiej, na chrzestnych nie wybiera się osób z bliskiej rodziny. Chrzestnymi księcia Louisa zostali:

  • Nicholas van Cutsem - wieloletni przyjaciel księcia Karola,
  • Guy Pelly - przyjaciel księcia Williama i księcia Harry'ego,
  • Harry Aubrey-Fletcher - przyjaciel księcia Williama od wielu lat,
  • Laura Meade - przyjaciółka Kate i Williama, jest też chrzestną księżniczki Charlotte,
  • Sophie Carter - wieloletnia przyjaciółka księżnej Kate,
  • Lucy Middleton - kuzynka księżnej Kate.

Goście

W chrzcinach księcia Louisa udział wieli członkowie rodziny królewskiej: książę Harry i księżna Meghan, książę Karol i księżna Camilla, a także siostra i brat księżnej Kate. Na uroczystości zabrakło księcia Filipa i królowej Elżbiety II. Monarchini uzgodniła swoją nieobecność z księżną Kate i księciem Williama. Powodem nieobecności królowej na chrzcie prawnuka jest konieczność przygotowania Elżbiety II do wielu ważnych spotkań, które ma zaplanowane na ten tydzień.

Zobacz zdjęcia z chrztu księcia Louisa oraz... stylizacje księżnej Kate i księżnej Meghan! Księżna Sussex po raz kolejny wzbudziła kontrowersje! Czym tym razem?

Przeczytaj:
Dobre wiadomości u Żyłów! Para dogadała się w ważnej kwestii
Meghan Markle źle się czuje w royal family? „Widać było sztuczny uśmiech”

Redakcja poleca

REKLAMA