Biżuteria z walizki, czyli rozmowa z Dafne, projektantką Waliza Art

Pasja, pomysł i chęć realizacji połączona z odrobiną talentu i mamy gotowy przepis na oryginalne dodatki, kolorowe, czapki i bajeczne rękawiczki. Dafne czyli Danuta Fedior., właścicielka galerii Waliza Art, stworzyła swoją stronę z myślą o niepełnosprawnych artystach. Chciała im w ten sposób ułatwić możliwość zaistnienia w sieci, ponieważ sama też jest osobą cierpiącą na uraz kręgosłupa.
/ 07.01.2010 22:43
Pasja, pomysł i chęć realizacji połączona z odrobiną talentu i mamy gotowy przepis na oryginalne dodatki, kolorowe czapki i bajeczne rękawiczki.  Dafne, czyli Danuta Fedior, właścicielka galerii Waliza Art, stworzyła swoją stronę z myślą o niepełnosprawnych artystach. Chciała im w ten sposób ułatwić możliwość zaistnienia w sieci, ponieważ sama też jest osobą cierpiącą na uraz kręgosłupa.


We-Dwoje: Jak rozwijała się Twoja pasja?

Dafne: Z pasją człowiek się rodzi, później tylko albo ją rozwija albo chowa głęboko i zajmuje się czymś innym. W wielu przypadkach musi sprostać codziennym potrzebom i po prostu robi zupełnie inne rzeczy dla pieniędzy, aby zaspokoić potrzeby rodziny i dzieci. Ja jako dziecko zaglądałam mamie przez ramię, gdy szyła sukienki dla mnie i siostry. Towarzyszyłam dziadkowi gdy z kawałka drewna tworzył dziwne dla mnie rzeczy, rzeźby, sanie jak z krainy baśni , albo małe saneczki, które dostałam w prezencie. Jako nastolatka projektowałam sobie różne części garderoby, przeszywałam i doszywałam, aby było inaczej, odmiennie, niestety nie mogłam pójść do sklepu i skomponować sobie stroju, jak czynią dzisiejsze dziewczyny. Nigdy natomiast nie zajmowałam się tym zawodowo, gdyż życie napisało inny scenariusz, ale zawsze marzyłam, aby projektować, bawić się modą, zawsze byłam "zakręcona " jeśli chodzi o modę.

Biżuteria z walizki czyli rozmowa z Dafne, projektantką WalizaArtWe-Dwoje: Dlaczego zdecydowałaś się założyć własną stronę z projektami?

Dafne: Nigdy nie porzuciłam myśli o zrealizowaniu swoich pasji, i gdy znaleźliśmy się w świecie internetu, uznałam, że przyszła właściwa pora dla realizacji moich marzeń. Ogromna przewaga wirtualnego świata jest dla mnie istotna, gdyż mogę tworzyć w domu, gdzie mam małą pracownię. Chowam się w niej i odpoczywam tworząc. Pomyślałam również, że mogłabym zaprosić innych artystów do swojej galerii Waliza Art, aby podróżowali razem ze mną po świecie rzeczy innych, czasami trochę zwariowanych.

Biżuteria z walizki czyli rozmowa z Dafne, projektantką WalizaArt

We-Dwoje: Z jakich technik korzystasz wykonując pracę?

Dafne: Mogę powiedzieć, że zanim przystąpiłam do realizacji swoich planów,  zapoznałam się z wieloma technikami, które nie tylko stały się bardzo modne, ale także stworzyły dodatkowe możliwości do realizacji projektów np. filcowanie, frywolitki, profesjonalny kurs tworzenia biżuterii, decoupage. Później wystarczy trochę fantazji, aby łącząc te techniki i tworzyć z nich cudeńka.

Biżuteria z walizki czyli rozmowa z Dafne, projektantką WalizaArt

We-Dwoje: Jaka była Twoja pierwsza czapka?


Dafne: Moja pierwsza czapka nie była tak doskonała jak obecne. Musiałam przypomnieć sobie techniki robótek ręcznych na drutach oraz na szydełku. W tym roku zaprojektowałam nowe czapeczki łącząc tech. filcowanie oraz szydełko. Chciałam, aby moje czapki były bardzo kolorowe, na przekór brzydkiej pogodzie. a  filc daje nam dużo możliwości, jest bajecznie kolorowy i można go łączyć, tworzyć kwiaty, kulki, przedziwne kształty.

Biżuteria z walizki czyli rozmowa z Dafne, projektantką WalizaArt

We-Dwoje: Czy te projekty można zdobyć na serwisach aukcyjnych?

Dafne: Moje prace można nabyć za pośrednictwem mojej galerii www.WalizaArt.pl i tutaj ceny są najniższe, gdyż produkty nie posiadają marży, wychodzą bezpośrednio spod mojej ręku, do galerii.
Wystawiam swoje prace również w wielu popularnych galeriach internetowych. Nie sprzedaję swoich prac na portalu Allegro.

Biżuteria z walizki czyli rozmowa z Dafne, projektantką WalizaArt

We- Dwoje: Ile czasu zajmuje wykonanie jednego projektu?

Dafne: Wykonanie jednego projektu to 3- 4 dni, czasami tydzień, w zależności od projektu, z ilu elementów składa się czapeczka, czy jest tylko z wełenki, czy połączona z filcem. Czapeczki z filcu, to trudna i bardzo pracochłonna technika ale czapeczki są niepowtarzalne, nie można spotkać drugiej identycznej, jest to prawie niemożliwe.

Biżuteria z walizki czyli rozmowa z Dafne, projektantką WalizaArt

Karolina Wojciechowska

Redakcja poleca

REKLAMA