Anna i Robert Lewandowscy fot. Adobe Stock

Anna i Robert Lewandowscy przekazali ogromną sumę na walkę z koronawirusem

„Wszyscy gramy w jednej drużynie” - tłumaczą swoją decyzję Lewandowscy. Ile przekazali na walkę z koronawirusem?
Karolina Kalinowska / 21.03.2020 17:03
Anna i Robert Lewandowscy fot. Adobe Stock

W czasie epidemii koronawirus jednoczymy się i pomagam sobie wzajemnie. Wspieramy starsze osoby, szyjemy maseczki dla pielęgniarek i lekarzy ratujących życie chorych na COVID-19.

W tym wyjątkowym czasie swoje serca i... portfele otworzyły również gwiazdy. Z całego świata docierają do nas informacje na temat darowizn przekazywanych przez gwiazdy. Dzisiaj do tego grona dołączył Rober Lewandowski i jego żona, Anna.

Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z koronawirusem

Anna i Robert Lewandowscy przekazali milion euro na walkę z koronwirusem i skutkami pandemii. Szczegółowy cel darowizny zostanie ujawniony niebawem.

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc, to róbmy to. Dobro wraca - tak tłumaczą swoją decyzję Lewandowscy

Zaznaczają również, że obecna sytuacja jest bardzo trudna, a koronawirusem może zarazić się każdy z nas. Dlatego proszą, aby stosować się do zaleceń i słuchać osób, które się na tym znają.

Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni - dodają.

Liczba chorych na koronawirusa rośnie w zastraszającym tempie. Obecnie mówi się o 280 tys. zakażeń na całym świecie, a ta liczba rośnie z godziny na godzinę. W Polsce potwierdzono już ponad 400 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Na terenie całego kraju obowiązuje stan epidemii. Zamknięte są szkoły, galerie handlowe, kina, restauracje i muzea. Na granicach została przywrócona kontrola i wstrzymane zostały wszystkie międzynarodowe loty.

Więcej na temat Anny i Roberta Lewandowskich: