Anja Rubik #sexedpl fot. Materiały prasowe

Anja Rubik namawia kobiety do posiadania prezerwatyw

„Zaczęliśmy się całować i zrobiło się bardzo gorąco. Zapytałam, czy ma prezerwatywę. Nie miał”.
Edyta Liebert / 06.12.2017 16:42
Anja Rubik #sexedpl fot. Materiały prasowe

Anja Rubik jest inicjatorką kampanii #sexedpl, która wystartowała 28 października. Od tego dnia codziennie w kanałach social media i magazynach internetowych filmiki z pogranicza lekcji wychowania seksualnego, okraszone własnymi historiami. jedna, osobistą, podzieliła się teraz Anja Rubik.

Historia namiętnej nocy #sexedpl

Anja Rubik postanowiła w swoim filmiku poruszyć kwestię prezerwatywy. Temat rzekomo nikogo nie gorszy, ale historia własna, opowiedziana przez topmodelkę, ma szeroki zasięg odbiorców i pokazuje, że prezerwatywa to nie męska rzecz, a każda kobieta powinna ją mieć przy sobie.

Gwiazdy i politycy uczą nas seksu. Posłuchajcie

Rubik mówi m.in, że nie zawsze można liczyć w tej sprawie na faceta i opowiedziała o sytuacji, w której znalazła się kilka lat temu.

 

Remember about the condom ! #sexedpl Stereotypes concerning puberty and sexuality attribute different rights and responsibilities to girls and boys. In reality every one of us, no matter what gender, has the right to sexual freedom, safety, privacy, pleasure, health care, emotional expression and making free choices about having kids. Girls and boys have equal rights. #sexedpl ( polish) PAMIĘTAJ O PREZERWATYWIE ! Stereotypy dotyczące dojrzewania i seksualności przypisują inne prawa i obowiązki dziewczynom i chłopcom. W rzeczywistości każde z nas, niezależnie od płci, ma prawo do wolności seksualnej, bezpieczeństwa, prywatności, przyjemności, opieki zdrowotnej, emocjonalnej ekspresji i podejmowania wolnych decyzji co do posiadania potomstwa. Dziewczyna i chłopak mają równe prawa. . Film by Anja Rubik @anja_rubik DOP Radosław Ładczuk Styling: Zofia Komasa (@zofiaurszulakomasa) Editing: Damian Kuligowski (@d_kul__owski) Ph: Iza Grzybowska (@iza_grzybowska) make up: Iza Kućmierowska (@izakucmierowska) hair: Gor Duryan (@gorgeousduryan) Studio Tęcza (@studio_tecza) Consult: Basia Ewa Baran (@dziewuchy_dziewuchom) Media patronage: Wysokie Obcasy (@wysokieobcasy.pl) Graphic design: Michał Hops Chmielewski (@michel_hops ) Operational manager: Zuzia Nowicka (@nowickazuz) Production: Warsaw Creatives (@warsawcreatives) Camera: Panavision Poland Lighting: Luks Film Postproduction: Coloroffon Sound Design: Ucho Studio (@uchostudio) . Special thanks: Paweł Walicki (@pawelwalicki), Lucyna Szymanska (@lucynaszymanska) #sexedpl

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Poznałam chłopaka, który bardzo mi się podobał. Zaczęliśmy się spotykać. Na kolejnym spotkaniu zaczęliśmy się całować, zrobiło się bardzo gorąco i w momencie, w którym wiedziałam, że posuniemy się dalej, zapytałam go, czy ma prezerwatywę. Nie miał. Namiętność była tak intensywna, że nie przestaliśmy. Rano obudziłam się przerażona. Bo wiedziałam, że mogę się czymś zarazić
- opowiada Anja Rubik.

Modelka dalej opowiada, że gruntownie się przebadała, poszła do ginekologa. Szczęśliwie „nic nie złapała”. Jak sama mówi, miała szczęście, że chłopak był zupełnie zdrowy, ale to była dla niej wielka lekcja, która może być też pouczeniem dla innych kobiet.

Wtedy zrozumiałam, że nie mogę liczyć na faceta, żeby miał przy sobie prezerwatywę. Jako odpowiedzialna, dorosła, aktywna seksualnie kobieta również ja powinnam ją przy sobie mieć.

Anja Rubik w kampanii #sexedpl

#Sexedpl to najnowsza kampania modelki i od niedawna aktywistki Anji Rubik, która od ponad roku angażuje się w poprawę bytu Polek. - Seks jest u nas ciągle tematem tabu. Wstydzimy się o nim mówić. Głupio to teraz przyznać, ale też się kiedyś wstydziłam: dawniej krępowałam się, by zapytać chłopaka, czy ma przy sobie prezerwatywę. Myślę dziś: jak można było tak do tego podchodzić? Teraz nie mam z tym problemu. - deklaruje Rubik. - Chcę, by kampania #sexedpl rozpoczęła w Polsce dyskusję wokół edukacji seksualnej. Nie rozumiem, dlaczego nie ma jej w szkołach.

Kampania to14 krótkich filmów z gwiazdami. Warto obejrzeć je wszystkie, ale nie robić sensacji wokół historii opowiedzianych przez gwiazdy, a skupić się na istotnym przekazie.

Polki lubią seks! Posłuchajcie porad naszej ekspertki