Agnieszka Hyży, siostry Godlewskie fot. ONS

Agnieszka Hyży jest oburzona wykonaniem hymnu przez siostry Godlewskie

Siostry Godlewskie zaśpiewały hymn z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonanie oburzyło wielu Polaków. Wśród nich znalazła się m.in. dziennikarka Agnieszka Hyży.
/ 14.11.2018 16:25
Agnieszka Hyży, siostry Godlewskie fot. ONS

Siostry Godlewskie znów są na ustach wszystkich. Celebrytki, które zasłynęły w Internecie nietypowymi wykonaniami znanych hitów, znów wywołały skandal. Tym razem postanowiły uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie wszystkim spodobała się ich forma celebrowania święta narodowego.

Siostry Godlewskie śpiewają hymn narodowy

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Dudą zachęcali w orędziu do wspólnego śpiewania hymnu narodowego. Na tę prośbę odpowiedziało wielu Polaków. Siostry Godlewskie zamieściły swoje wykonanie w internecie. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać.

Panie Prezydencie, na Pana prośbę śpiewamy Hymn na 100-lecie Odzyskania Niepodległości!
- napisały siostry Godlewskie na Facebooku.

Na filmiku widzimy Małgorzatę i Esmeraldę Godlewską, które ubrane w koszulki z godłem narodowym i lateksowe spódniczki, śpiewają swoją wersję Mazurka Dąbrowskiego.

Od soboty filmik wyświetlono już 4,6 mln razy. Ponad 12 tysięcy internautów udostępniło go dalej. Po postem pojawiło się prawie 50 tys. komentarzy. Nagranie jednych rozbawiło, a innych wprawiło w zażenowanie.

- Trochę szacunku dla pieśni narodowej... Na litość boską....
- To okropne, co z naszym hymnem zrobiłyście. Poza tym z tego co pamiętam, to stoi się na baczność, a nie gibie na wszystkie strony i gestykuluje.
- Czy to nie podchodzi pod znieważenie hymnu narodowego?
- piszą oburzeni internauci.

Sprawa trafi do sądu?

Nietypowe wykonanie hymnu zbulwersowało również prezenterkę telewizyjną i dziennikarkę Agnieszkę Hyży. Gwiazda Polsatu zamieściła na swoim Instagramie ostry komentarz w tej sprawie.

WSTYD. I przestało być śmiesznie...
są sytuacje, wydarzenia, symbole, okazje, które nie podlegają dyskusji, nie wymagają tłumaczenia i już na pewno nie mogą stanowić tła do...właśnie, do czego? To miało być zabawne? Nie dziś, nie teraz i generalnie NIGDY‼️
- napisała.

 

WSTYD😡I przestało być śmiesznie... są sytuacje,wydarzenia,symbole,okazje,które nie podlegają dyskusji,nie wymagają tłumaczenia i już na pewno nie mogą stanowić tła do...właśnie,do czego? To miało być zabawne?🤬 Nie dziś,nie teraz i generalnie NIGDY😳‼️ _________________________________ Był karp i cała reszta...ale to obraża wszystko i wszystkich.Nie wystarczy tego wyśmiać.To trzeba zbojkotować,a potem ukarać.I to surowo!Media pozwoliły na zaistnienie takiemu zjawisku jak Siostry G,teraz się dziwią, że można coś takiego popełnić jak żenujące odśpiewanie polskiego hymnu ( wciągając w to jeszcze Prezydenta ) w pseudo seksownych pozach i minach... to niech teraz te same media odpowiednio Panie publicznie ustawią,zlikwidują i opiszą‼️😡 Mam nadzieję,że są w tym kraju ludzie,którzy widzą ten poziom żenady i potrafią powiedzieć ...nie kupuje,nie toleruje,trzeba coś takiego tępić!😡 _________________________________ Świętujmy,na poziomie,z godnością...jak przystało na wyjątkowość i podniosłość tej chwili 🇵🇱 _________________________________ #zarty #sie #skonczyly #zenada #roku #jestem #oburzona #wstyd #szacunek #? #godnosc #powaga #niepodległość #polska ———————————————————————— AKTUALIZACJA: DZIĘKI ZA TE KOMENTARZE...JESTEŚCIE TAK SAMO ZBULWERSOWANI JAK MY!MAM NADZIEJĘ,ŻE TO DOTRZE DO TYCH PANIENEK I LUDZI,KTÓRZY ZA TYM STOJĄ I PROMUJĄ.FILMIK POWINIEN ZNIKNĄĆ Z SIECI,AUTORZY SUROWO POTRAKTOWANI Z WYCIĄGNIĘCIEM PUBLICZNYCH KONSEKWENCJI WŁĄCZNIE ‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️ _______________________________________________________ 00:45 CZEKAŁAM kiedy nastąpi atak i dość szybko mi doniesiono,iż mój post dotarł do bohaterek.Możecie mnie Drogie Panie atakować-prywatnie,zawodowo,jakkolwiek.Pisać posty,slogany na insta story...to nie odwróci uwagi od faktów.Wy te swoje działa budujecie na podstawie plotkarskich bzdur-widocznie to Wasze źródło informacji i wiedzy ,determinujące poglądy na świat i ludzi .Cóż,Wasz wybór,w tym wypadku-kulą w płot trafiacie.Rozmawiajmy o faktach.Warto poczytać,sprawdzić tysiące już komentarzy...Życzę dużo wytrwałości w takim widzeniu świata.To nie hejt...to właśnie głos w sprawie normalności,powagi,szacunki,poziomu!

Post udostępniony przez Agnieszka Hyży (@agnieszka_hyzy)

Mam nadzieję, że są w tym kraju ludzie, którzy widzą ten poziom żenady i potrafią powiedzieć... nie kupuję, nie toleruję, trzeba coś takiego tępić
- dodała Hyży.

Agnieszka Hyży zaapelowała, by tak ważne święto, jakim jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, celebrować z godnością. Jej wpis zyskał ponad 20 tys. polubień. Pojawiło się pod nim wiele komentarzy internautów, podzielających zdanie dziennikarki.

W aktualizacji wpisu Agnieszka Hyży podkreśliła, że - jej zdaniem - filmik z wykonaniem hymnu przez siostry Godlewskie powinien zniknąć z sieci, a jego autorzy powinni ponieść konsekwencje. Post zyskał zasięg 1 mln wyświetleń. Trafił również do sióstr Godlewskich, które nie pozostały dłużne za krytykę.

CZEKAŁAM kiedy nastąpi atak i dość szybko mi doniesiono, iż mój post dotarł do bohaterek. Możecie mnie Drogie Panie atakować - prywatnie, zawodowo, jakkolwiek
- napisała Agnieszka Hyży.

 

🤔 Pisząc wczorajszy post miałam nadzieję,że nie tylko ja tak czuję...ale Wasza/Państwa reakcja mnie jednak przerosła ‼️🔥 _______________________________ Post ma zasięg ponad 1 miliona...zostawiliście już ponad 1200 komentarzy,mam zapełnioną skrzynkę tysiącami wiadomości,screeny Waszych postów i opinii.Wszystko w tym samym tonie -oburzenia,wstydu,zażenowania,braku przyzwolenia😡 _______________________________ FINAŁ (albo raczej PÓŁFINAŁ)🤮 -nie mogło być inaczej-Panie postanowiły ZAATAKOWAĆ mnie,używając argumentów brukowych, prywatnych, nieprawdziwych, naruszając dobre imię mojej Rodziny. Widocznie innych brak😳 _______________________________ Panie mają ciężki czas teraz,bo we mnie uderzyć można szybko,łatwo mnie znaleźć...ale co zrobią z milionami oburzonych Polaków,którzy domagają się usunięcia filmu i odpowiedniej kary za ten „wyczyn”❓ Odezwali się do mnie prawnicy z różnych stron,instytucje-pracują już oni nad prawnym aspektem sprawy i każdy,pro bono w imię zasad i poszanowania pewnych symboli i okoliczności,chce coś z tym zrobić. Milczenie i brak reakcji to ciche przyzwolenie.Ten kto odezwie się pierwszy i powie stanowcze NIE,zawsze oberwie. Dla dobra sprawy -świadomie się z tym zmierzę!💪🔥 _______________________________ Wam wszystkim,którzy próbujecie naprawić czasem dziki świat,DOBREGO DNIA ‼️ _______________________________ #to #bedzie #dobry #dzien #juz #nie #jest #smiesznie #razem #mozemy #wiecej

Post udostępniony przez Agnieszka Hyży (@agnieszka_hyzy)

Następnego dnia na profilu Agnieszki Hyży pojawił się kolejny komentarz w tej sprawie. Dziennikarka napisała, że po publikacji wpisu skontaktowało się z nią wiele osób, które również poczuły niesmak po obejrzeniu filmiku. Wśród nich byli również prawnicy, którzy zapowiedzieli podjęcie odpowiednich kroków w tej sprawie.

Odezwali się do mnie prawnicy z różnych stron, instytucje - pracują już oni nad prawnym aspektem sprawy i każdy, pro bono w imię zasad i poszanowania pewnych symboli i okoliczności, chce coś z tym zrobić. Milczenie i brak reakcji to ciche przyzwolenie. Ten kto odezwie się pierwszy i powie stanowcze NIE, zawsze oberwie. Dla dobra sprawy - świadomie się z tym zmierzę
- zaznaczyła Agnieszka Hyży.

Zapowiedzi skierowania sprawy do sądu pojawiły się również ze strony internautów.

Przeczytaj:
Gołe Godlewskie w klipie na mundial. „Wstyd i hańba” - komentują internauci. Takiej promocji Polski nie chcemy!
Po wypadku Moniki „Esmeraldy” Godlewskiej siostry zabrały głos. „Ma silną depresję i próbowała popełnić samobójstwo”

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)