20 urodziny Canal+

Kto się pojawił?
19.03.2015 04:53

W minionym tygodniu stacja CANAL+ obchodziła swoje okrągłe urodziny. I odbyło się to w iście królewskim stylu – od bogatego programu artystycznego, prestiżowego miejsca, po wspaniałych gości.

Tego dnia wszystkie światła były skierowane na CANAL+, który od 20 lat wytycza standardy na polskim rynku telewizyjnym. Z tej okazji na urodzinach stacji w warszawskich Arkadach Kubickiego pojawili się wyjątkowi goście ze świata biznesu, kultury i mediów, gwiazdy sportu i filmu. Wśród nich m.in. Krzysztof Zanussi, Maciej Ślesicki, Jacek Bromski, Juliusz Braun, Magda Mołek, Arkadiusz Jakubik, Omenaa Mensah, Jacek Borcuch, Janusz Chabior, Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski, Tomek Jakubiak, Hanna Konarowska, czy Vienio z Oriną Krajewską. Wydarzeniu sentymentalny i dowcipny charakter nadał Szymon Majewski, którego początki kariery sięgają właśnie… CANAL+. Artystycznych wzruszeń dostarczył występ wokalistki Doroty Osińskiej oraz niezwykły spektakl Teatru Cieni reżyserowany przez Mateusza Polita.

Jak bawiły się gwiazdy na 20 urodzinach Canal+?

Wszystkich gości witał przy wejściu wraz z Zarządem nc+ Julien Verley - Prezes Zarządu nc+.

Wszystko, co oglądamy, ma na nas wpływ. Wpływa na naszą wyobraźnię, bawi nas, cieszy, smuci, ekscytuje, wzrusza. Każe nam robić różne rzeczy… zmieniać świat. Jesteśmy tym, co oglądamy. Wybierajmy więc to, co najlepsze. (...) Dziś przed nami wiele wyzwań, ponieważ widz się zmienia i zmieniają się jego upodobania. Nasza wizja, to dać to, co najlepsze, trzymać się tych samych zasad, które mieliśmy od początku. Chcemy być nadal unikalni.


Goście wspaniałej imprezy urodzinowej CANAL+ z sentymentem wspominali początki stacji. Magda Mołek wyznała:

Pamiętam rok 1999, kiedy to dołączyłam do ekipy CANAL+. Pracowałam jako  dziennikarka i przez rok prowadziłam program. I było to dokładnie to, czym zajmuję się do dziś czyli robiłam wywiady. Miałam wtedy dwadzieścia kilka lat i był to dla mnie skok na głęboką wodę. Uczyłam się pod okiem świetnych dziennikarzy wszystkiego tego, co w tym zawodzie jest najważniejsze. Dlatego tu dziś jestem - CANAL+ to część mojej zawodowej historii i mam z tą marką same najlepsze skojarzenia.


Na urodzinach CANAL+ nie mogło zabraknąć reżysera Macieja Ślesickiego, który od początku był z nim związany.

Mój debiut czyli film „Tato” był także jednym z debiutów stacji, ponieważ CANAL+ był współproducentem tego filmu. Na długo związał nas ze sobą mój serial „13 posterunek” - to był wówczas sztandarowy produkt kanału, który bardzo długo bawił widzów. Mam wielki sentyment do CANAL+. Zawsze mi się ta telewizja podobała, ponieważ ma klasę.


Wszyscy goście zgodnie przyznali, że jak przystało na prestiżową telewizję z klasą, CANAL+ swój jubileusz przygotował także z wielką klasą!

Zobacz też:

Tagi: gwiazdy