13 lat temu podbiła serca Polaków występem w „Mam Talent”. Czym Klaudia Kulawik zajmuje się dzisiaj?

Klaudia Kulawik była jedną z pierwszych gwiazd programu „Mam Talent”, jednak po 13 latach od emisji sezonu słuch po niej zaginął. Co robi dziś wokalistka obdarzona niezwykłym głosem?
Urszula Wilczkowska / 17.03.2021 08:20

Programy takie jak „Mam Talent” czy „X Factor” otworzyły drogę do kariery wielu swoim uczestnikom. Nie wszyscy z niej skorzystali, a niektórzy postanowili z niej skręcić, jednak nie da się ukryć, że większości utalentowanych osób, które wystąpiły na scenie programów TVN nie da się tak łatwo zapomnieć.

Część z uczestników do tej pory jest obecna w mediach, jak na przykład Michał Szpak czy Kamil Bednarek. Wszyscy pamiętamy też jednak występ Klaudii Kulawik, 11-latki obdarzonej niezwykłym głosem, która całą Polskę oczarowała wykonaniem piosenki Czesława Niemena.

Czym dziś zajmuje się Klaudia Kulawik?

Kilka lat po emisji pierwszej edycji talent show szum wokół Klaudii Kulawik przycichł. Ona sama skupiła się na edukacji - i to z naprawdę imponującym skutkiem. Dziś Klaudia Kulawik ma 23 lata, na koncie jedną płytę i jest absolwentką prestiżowej brytyjskiej szkoły muzycznej.

Nie da się ukryć, że w dalszym kształceniu zajęcie drugiego miejsca w  „Mam Talent” bardzo jej pomogło. Dzięki 100 tys. złotych, które wygrała, mogła opłacić zajęcia dodatkowe ze śpiewu i kształcenia słuchu, z angielskiego, a w końcu i wydać pierwsze utwory i iść na wymarzone studia.

Zaraz po programie rozdzwoniły się telefony - propozycje koncertów, tras i wydawania płyt spływały z każdej strony, jednak rodzice Klaudii Kulawik nie chcieli robić czegoś, czego ich córka mogłaby w przyszłości żałować. Chociaż odmówili wydania płyty, nie przekreśliło to szans nastolatki, która do dzisiaj jest związana z muzyką.

Dzięki edukacji muzycznej Klaudia Kulawik dopracowała swój głos, który, jak przyznaje, w programie był jeszcze zupełnie niewyćwiczony i na dłuższą metę mógł nawet zniszczyć jej struny głosowe.

Dziś wokalistka kontynuuje studia magisterskie w Londynie. Uczy się nie tylko wokalu, ale też i produkcji muzycznej oraz komponowania muzyki filmowej. Cały czas pracuje nad nowymi projektami muzycznymi i zdradza, że już niedługo poznamy szczegóły najnowszego z nich. Trzeba przyznać, że tak ciężka praca zasługuje na ogromne uznanie!

To też może cię zainteresować:
Po emisji „Detektywów” zniknęła z ekranu. Czym dziś zajmuje się Karolina Lutczyn?
Jak dziś wyglądają dzieci Natalii Kukulskiej? Syn jest już dorosły, a starsza córka to kopia mamy
Jak zmieniły się uczestniczki „Hotel Paradise”? Marietta była kiedyś blondynką, a Ania zoperowała nos

Tagi: Mam talent