Grand Prix Warszawy Amatorek

W majowe sobotnie popołudnie 23 panie podzielone na 6 grup, rozgrywały mecze aż do późnego wieczora.
/ 16.03.2006 16:57
Grand Prix Warszawy Amatorek to najmłodsza z imprez tenisowych dla tenisistek-amatorek z Warszawy i okolic. Narodziła się w marcu 2004 r. jako młodsza siostra warszawskiego męskiego Grand Prix Amatorów rozgrywanego już od 1977 r.
Od samego początku inicjatywa ta została entuzjastycznie przyjęta przez środowisko warszawskich amatorek, które chwyciły za rakiety i raz w miesiącu przybiegały ochoczo na korty świetnie się bawić i zdobywać kolejne punkty do klasyfikacji.
W sezonie letnim 2004 do GPWA zaliczane były turnieje rozgrywane w ramach cyklu Legia Dunlop Cup 2004. Oprócz świetnej zabawy na dziewczyny czekają statuetki, dyplomy, upominki ufundowane przez sponsorów (wizyty w restauracjach, salonach kosmetycznych, bilety na prestiżowe koncerty), które otrzymują nie tylko finalistki ale są rozlosowywane wśród wszystkich uczestniczek danego turnieju. Frekwencja z turnieju na turniej jest coraz większa i jak dotąd żaden nie został odwołany z braku chętnych.
W majowe sobotnie popołudnie 23 panie podzielone na 6 grup, rozgrywały mecze grupowe, 1/8 oraz 1/4 finału aż do późnego wieczora. Ostatni mecz zakończył się o 22.00! W niedzielę rozegrane zostały dwa szybkie półfinały i zacięty wyrównany finał. Pogoda zamówiona przez organizatorów nie sprawiła niemiłych niespodzianek i na brak słońca nie można było narzekać. W przerwach między meczami zawodniczki mogły odpocząć pod parasolami w ogródku, posilić się małym co nieco z grilla i wypić pyszną kawę. Turniej upłynął w niezwykle sympatycznej atmosferze w duchu fair play, co jest zasługą wszystkich zawodniczek.

Wyniki rundy finałowej:
1/8 finału
Anna Płaza/Mariola Rutkowska 6/1
Kaja Skupin/Iwona Kominiak 6/2
Małgorzata Myszkowska/Wanda Feliksiak 6/0
Wanda Narojek/Małgorzata Kubisiak 6/2
Jolanta Kwilman/Justyna Jackowska 6/0
Joanna Wasilewska/Renata Milewska 6/0
Małgorzata Trzaskowska/Ewa Wilk 7/5
Anna Ruszczak/Sylwia Wilk 6/1

1/4 finału
Płaza/Skupin 6/3
Narojek/Kubisiak 6/2
Kwilman/Wasilewska 6/3
Ruszczak/Trzaskowska 6/4

1/2 finału
Płaza/Narojek 9/0
Kwilman/Ruszczak 9/0

Finał
Płaza/Kwilman 6/4 6/3

Bieżąca klasyfikacja oraz zapowiedzi i relacje z poszczególnych turniejów znajdują się na stronach internetowych Tenisklubu WWW.tenisklub.pl oraz serwisu www.tenis.net.pl

Patronem medialnym turnieju został portal internetowy dla kobiet polki.pl

Redakcja poleca

REKLAMA