Biegamy - blisko i daleko

W najbliższą niedzielę zapraszamy na pięciokilometrowy bieg po Warszawie i półmaraton w Katowicach.
/ 16.03.2006 16:57
Bieganie wraca do mody, ta jesień upływa pod znakiem maratonów, półmaratonów i biegów miejskich, w których wziąć udział mogą nawet niewprawni biegacze. Za nami Maraton Warszawski, a przed nami w najbliższą niedzielę:

Trasa PÓŁMARATONU 4 ENERGY biegnie ulicami Katowic, liczy 21,0975 km.
W Katowicach odbędzie się półmaraton 4Energy - pierwsza tego typu impreza na Śląsku, której celem jest promocja zdrowia i aktywności fizycznej. To nie tylko bieg uliczny. To również "festiwal sportu”, podczas którego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Bohdan Witwicki, dyrektor biegu – Zachęcamy całe rodziny do spędzenia tego niedzielnego przedpołudnia w ruchu. Będzie można nie tylko wziąć udział w zawodach, ale też obejrzeć prezentację różnych dyscyplin sportowych, skorzystać z porad specjalistów na temat m.in. diet lub wad postawy oraz nabyć specjalistyczny sprzęt sportowy. Czas umilą nam także występy zespołów artystycznych.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9:30 w rejonie doliny 3 stawów (parking przy ul. Francuskiej). O godzinie 10.00 nastąpi start półmaratonu. Tuż po godzinie 10:00 wystartują uczestnicy wyścigu spinningowego oraz rozpocznie się turniej piłkarski dzieci, w którym zmierzą się drużyny Śląskiego Towarzystwa Sportowego. Przed 11:00 specjalna atrakcja dla pań (i nie tylko) – maraton fitness prowadzony przez Anetę Powerską, instruktora klubu Fitness Fun. Na miejscu można będzie skorzystać z porad specjalistów żywienia, treningu sportowego - Bogdana Szczotki oraz Krzysztofa Kropa.

Głównemu biegowi towarzyszą atrakcje, takie jak pokazy nordic walking, czyli jeszcze mało znanej formy ruchu, polegającej na marszu z użyciem specjalnych kijków czy pokazy trikke – akrobacji na nowatorskim, trzykołowym pojeździe, który łącząc w sobie funkcje hulajnogi, roweru i nart, umożliwia jazdę bez pedałowania i odpychania.

Udział w biegu może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat i wypełnił formularz zgłoszeniowy, dostępny pod adresem internetowym: www.4energy.pl/bieg (przyjmowane będą również zgłoszenia w dniu zawodów). Dla osób, które przerasta odległość 21 km, przygotowano wyścig na dystansie 7 km. Zawody biegowe zostaną przeprowadzone przy ograniczonym ruchu kołowym w mieście. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie policja i straż miejska.

A w Warszawie dla mniej zaawansowanych biegaczy pięciokilometrowa trasa Run Warsaw prowadząca przez centrum miasta. Zbiórka o godz. 11.00 na Placu Teatralnym i wspólna rozgrzewka. O 12.00 start z Krakowskiego Przedmieścia, a o 13.00 zakończenie biegu i rozpoczęcie imprez towarzyszących. W biegu Run Warsaw może wziąć udział każdy, kto ma skończone 13 lat.

Zapraszamy do biegania


ms