C&A

C&A

C&A to międzynarodowa sieć sklepów odzieżowych, należąca do szwajcarskiego holdingu COFRA, kontrolowanego przez rodzinę Brenninkmeijer. W 2002 r. Miesięcznik "Forbes"szacował, że 200 członków tej rodziny posiada łącznie majątek rzędu 4 mld dolarów.

Nazwa jest skrótem od Clemens & August, czyli imion braci Brenninkmeijer, niemieckich emigrantów, którzy w holenderskim mieście Sneek założyli firmę odzieżową. W 1861 r. otworzyli pierwszy sklep C&A, który oferował gotową odzież w różnych rozmiarach i po przystępnych cenach. Obecnie sklepy C&A można znaleźć w większości krajów Europy, Japonii, Brazylii i Argentynie – łącznie 750 sklepów.

Ideą firmy jest oferowanie klientom mody o najwyższej możliwej jakości po jak najniższej cenie. Mimo prób stworzenia ekskluzywnego wizerunku firma nadal postrzegana jest jako dostawca solidnej i niedrogiej odzieży.

Do C&A należą takie marki jak Angelo Litrico, Clockhouse, Jinglers, Palomino, Westbury, Yessica i Your Sixth Sense. Wszystkie marki C&A mają swój indywidualny charakter, który odpowiada osobowości oraz indywidualnym życzeniom klientów.