Bata

Bata

Ubiera świat w buty. Ta znana marka obuwnicza powstała w 1894 roku, kiedy to Tomasz Bata rozpoczął działalność zakładając firmę w Zlinie na Morawach. Firma szybko się rozwija, jednak tuż po wojnie, w związku z ogromną dewaluacją, mocno zawęża się krąg klientów firmy.

Tomasz Bata, aby temu zaradzić, znacznie zmniejsza koszty produkcji obuwia, a tym samym obniża jego cenę. Ta decyzja okazuje się wielkim sukcesem. "Klient nasz pan" oto dewiza, którą kieruje się zdolny przedsiębiorca. Po śmierci przesiębiorcy, w katastrofie lotniczej, firmę przejął syn - Tomasz J. Bata. Po II wojnie światowej rodzina Bata przenosi swoją działalność do Toronto, gdzie do dzisiaj mieści się siedziba Bata Shoe Organization i skąd rodzina Bata w osobie Tomasza J. Bata oraz jego syna Tomasza G. Bata kieruje firmą.

Salony Bata znajduja się niemal na calej kuli ziemnskiej. Sama Bata Poland Sp. z o.o. posiada ponad 40 sklepów firmowych (typu City Store, Super Store oraz outlety). W sklepach typu City Store zlokalizowanych na najlepszych ulicach handlowych w centrum miast oferujekompleksową obsługę klienta, z wykorzystaniem technik prezentacji oraz pomocą w odpowiednim doborze obuwia i jego zakupie. W sklepach typu Super Store zlokalizowanych w Centrach Handlowych personel asystuje klientom udzielając fachowych informacji i pomocy w dokonaniu zakupu.

Asortyment Bata to przede wszystkim obuwie damskie (pantofle, półbuty, kozaki, czółenka, botki), męskie i dziecięce, ale także kolekcje toreb, torebek, pasków i portfeli.