Kamerzysta na wesele – jak i kiedy szukać tego idealnego?

kamerzysta wesele.jpg fot. Adobe Stock
Nie dla wszystkich zdjęcia ze ślubu i wesela są wystarczającą pamiątką i pragną mieć także pamiątkowy film. Ile kosztuje kamerzysta na wesele, jak i kiedy najlepiej zacząć go szukać? Podpowiadamy!
Wioletta Górecka / 01.07.2019 14:01
kamerzysta wesele.jpg fot. Adobe Stock

Wiele par młodych decyduje się na wynajęcie kamerzysty, a nie tylko fotografa. Pamiątkowy film z przygotowań, wejścia do kościoła/Urzędu, moment składania przysięgi, zabawa weselna i emocje towarzyszące tym chwilom warto uwiecznić w postaci ruchomego obrazu. Zawsze, gdy tylko odtworzysz film, poczujesz się dokładnie tak, jak tego wielkiego dnia!

Kamerzysta na wesele – jak i kiedy szukać?

Poszukiwania kamerzysty weselnego nie różnią się wiele od poszukiwań fotografa. Wstępne rozeznanie najlepiej zacząć robić już na kilkanaście miesięcy przed uroczystością, najlepiej nawet rok wcześniej. Dostępność terminów kamerzystów i fotografów jest warunkowana także sezonem – w wiosenno- letnim, gdy jest dużo ślubów, obłożenie jest większe. Jeśli również planujecie uroczystość w tzw. wysokim sezonie, za poszukiwania lepiej zabrać się nawet dwa lata wcześniej – i nie będzie to wcale przesadą.

Poszukiwania najlepiej przeprowadzać w sieci:

  • na portalach społecznościowych (poprosić na tematycznej grupie o rekomendacje par, które swój wielki dzień mają już za sobą
  • wpisując w wyszukiwarce – kamerzysta na wesele (i interesujące was miasto)
  • przez salony sukien ślubnych (często mają swoich zaprzyjaźnionych i sprawdzonych usługodawców)

Internet daje sporo możliwości weryfikacji umiejętności i uczciwości specjalisty: zwykle każdy tego typu fachowiec ma swoją stronę internetową, na której znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, wraz z portfolio.

Sieć daje także niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o opinie na temat usług kamerzysty – można zadać pytanie w grupie czy na forum, prosząc o opinie bądź też szukając ich samodzielnie w odniesieniu do konkretnej osoby.

Filmowanie wesela – ile to kosztuje?

Cena takiej usługi zależy nie tylko od umiejętności i popularności kamerzysty, ale także od:

  • długości nagrania
  • czasu pracy kamerzysty (do godz 22, 1 w nocy, końca wesela…)
  • ilości filmowców – przy dużym weselu może być potrzebnych nawet 2,3
  • czasu i odległości dojazdu ekipy (we własnym zakresie, czy młodzi zapewniają transport?)
  • efektów montażu
  • sezonu.

Na filmie ze ślubu i wesela zdecydowanie jednak nie warto oszczędzać. Koszt usługi zaczyna się zwykle od 2 tys,i rośnie w zależności od tego, co dokładnie wchodzi w jej zakres.

Za to do ręki otrzymujecie pamiątkę na całe życie – już zmontowaną, w doskonałej jakości, ze stabilnym, wyraźnym obrazem i  doskonałym dźwiękiem, a także z nałożonymi efektami/retuszem.

Powierzając zadanie filmowej relacji ślubu i wesela amatorowi (na przykład komuś z rodziny, będącemu jednocześnie gościem), nie tylko ryzykujesz równie amatorski i niedoskonały film, ale także psujesz mu zabawę.

Więcej o organizacji ślubu i wesela:
Fotograf amator czy profesjonalista - kogo wybrać?
Jak mieć piękne zdjęcia z wesela i nie zbankrutować? Podpowiadamy!
 

Redakcja poleca

REKLAMA