Wianek zamiast bukietu do ślubu?

Co wybrać na ślub: wianek czy bukiet ślubny? Panny młode coraz częściej decydują się na kwiaty we włosach w formie wianka. Czy mamy do wyboru tylko romantyczne, wręcz rustykalne wianki ślubne? Oczywiście, że nie! Wszystko zależy od całej stylizacji panny młodej, jej sukni oraz osobowości, a także charakteru całej uroczystości ślubnej. Wianki mogą być bardzo nowoczesne, nietypowe, jak i zupełnie proste, jak uplecione z polnych kwiatów.
/ 07.08.2013 11:28

Tradycja ozdabiania głów państwa młodych kwiatami sięga odległych czasów. Początkowo wieńce wykonane były z roślin zielnych, takich jak np. mirt, ruta, rozmaryn, a ich zadaniem było chronić zawarty związek oraz przynieść parze pomyślność. Przez stulecia ozdoby głowy panny młodej zmieniały się, aż w końcu przeobraziły się w bukiety ślubne. Obecnie, coraz częściej panny młode wybierają zamiast tradycyjnego bukietu ślubnego oryginalny wianek. Wianki popularne są w wielu krajach, m.in. w Rosji skąd przyszła do nas moda kwiatowego nakrycia głowy. W krajach takich jak np. Anglia w głowie się nie mieści, aby na ważną uroczystość wybrać się bez nakrycia głowy, ale niekoniecznie zawsze jest to wianek.

Zobacz też: Kwiaty na ślub – trendy 2013

Do starożytności można nawiązać na wiele sposobów. Poniżej kilka propozycji dla panny młodej z XXI wieku.

Wianek na ślub

Zobacz też: Dekoracje weselne inspirowane porami roku

Wianek na ślub

Romantyczna odsłona ozdoby na głowę. Dominująca biel i krem z elementami oberżyny oraz zgaszonej zieleni, w połączeniu z luźną formą wianka dobrze będzie się komponować z długą luźną suknią ślubną. Delikatny storczyk nadaje całości elegancji i finezji.

Zobacz też: Bukiety i ozdoby ślubne w zimowym klimacie

Piękny wianek na ślub

Ślubny wianek

Niezwykle kwiatowy i energetyczny wianek w żywych kolorach – czerwień i fiolet. Połączenie kolorystyczne doskonale pasować będzie do pewnej siebie panny młodej o charakterystycznej urodzie. Idealny do krótkiej sukni, ale również świetnie pasować będzie do długiej i prostej kreacji. Nasz ulubiony wianek!

Ślubny wianek

Zobacz też: Bukiety i ozdoby ślubne z craspedią

Wianek ślubny

Propozycja dla bardzo odważnej panny młodej. Zarówno forma, jak i kolorystyka zwraca na siebie uwagę. Wianek wykonany z amaranthusa, calisthepus, gomphreny oraz storczyka w zdecydowanej kolorystyce, aby nie konkurował z suknią ślubną, najlepiej będzie wyglądać w towarzystwie prostej kreacji.

Wianek ślubny

Romantyczny wianek w subtelnych barwach dla delikatnej panny młodej. Pastelowa kolorystyka i prosta, klasyczna forma doskonale będzie się prezentowała z każdym fasonem sukni ślubnej.

Tekst i wianki: Hubert Lamański

Fot. 1-6: Aga Cudak
Fot. 7: Magia Kadru
Modelki: Magdalena Zawiła, Monika Gębala, Paulina Miśkowiec

Źródło: abcslubu.pl